środa, 31 marca 2021

Kamil Dychała wicemistrzem Polski w kickboxingu

W Nowej Soli 26-27 marca 2021 odbyły się Mistrzostwa Polski KICKBOXINGU K-1 RULES PRO AM organizowane przez MFC Makowski Fighting Championship i PZKB. W zawodach wzięli udział wyselekcjonowani zawodnicy i zawodniczki wybrani na podstawie osiągnięć z poprzednich dwóch lat. Kamil Dychała jest zawodnikiem w Klubie KORIO Żary, Bolesławiec i Ruszów. Wystartował w Mistrzostwach w kategorii - 71 i w pierwszej walce spotkał się z utytułowany zawodnikiem z Warszawy Mateuszem Kopaniszynem, pokonując go 3:0. W drugiej walce trafił na brązowego medalistę mistrzostw świata i Europy Dawida Siek. Pokonał go 2:1 i tą wygraną trafił do ścisłego finału, gdzie walczył z Mateuszem Różak z thai Gym Tarnów. Od samego początku walki padały mocne wymiany ciosów. W zwarciu zawodnicy zderzyli się głowami. Kamil doznał rozcięcia łuku brwiowego. Po konsultacji z lekarzem walka została przerwana w drugiej rundzie.

Trenerem klubu Korio Bolesławiec jest Dariusz Dychała.

Sukcesem Kamila było to, że dostał się na listę tych mistrzostw, gdzie walczą najlepsi z najlepszych z całej Polski. Każdy zawodnik marzył, aby dojść do finału i wystąpić w gali głównej i Kamilowi się to udało, a walkę finałową wygrała siła nad techniką - takie podsumowanie Mistrzostw Polski zamieścił na swoim facebooku Klub KORIO.

Źródło: Bolec.info