czwartek, 19 stycznia 2017

Zmiana sieci szkół w gminnie Węgliniec

Komentarze i uwagi należy kierować na adres www.wegliniec@wegliniec.pl



13 komentarzy:

  1. No i bardzo dobrze wracamy do starego sprawdzonego systemu

    OdpowiedzUsuń
  2. Popierał. Kiedyś nie było zle

    OdpowiedzUsuń
  3. Zmianę najczęściej popierają stare pryki jak Kaczyński co szkołe widzieli ostatni raz 30lat temu... Zmiana jest całkowicie bez sensu. I jak znam życie pod płaszczykiem reformacji będzie zmiana podstawy programowej na jedyną słuszną po linii partii. Normalnie komuno powróciłaś. A tym co tęsknią za tym polecam wybrać się na wschód i zobaczyć jak to w praktyce wygląda po latach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. bez obrazy proszę ... ale: " ... stare pryki jak Kaczyński... " to szkołę ( jeśli mowa o S.P. )widzieli jakiś tam czas dłuższy niż trzydzieści lat temu.
      Co poniektórym przydałyby się ponownie lekcje matematyki
      albo ... powrót do szkoły :)

      Usuń
    2. Stare pryki miały porządna edukacje, no może ruszowska podstawówka nie należała do najlepszych ale za to dalej było lepiej ZSZ - 3 lata, licea 4, technika 5 i 3 po ZSZ i to było dobre. A teraz ogłupiające od szablonu testy.

      Usuń
  4. no i społeczeństwo zapłaci za te zmiany. Nic nie ma za darmo. Zmieni się szyld, pieczątki. Nauczyciele pozostają Cisami z tą samą wiedzą, umiejętnościami i postawami. Więc pytanie na ile zmiana wpłynie na zmianę metodyki nauczania, czy nauczyciele przed wdrożeniem zmiany przejdą szkolenia przygotowujące ich do tej zmiany? Czy też będzie to z marszu bo jakoś to będzie? O ile ten absolwent będzie miał wyższe kompetencje po ukończeniu szkoły? czy po raz kolejny dzieciaki będą królikami doświadczalnymi co pięknie nazywa się "eksperymentem pedagogicznym". Proszę o rozwinięcie tematu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jakie szkolenia mają przejść nauczyciele, to oni nic nie umieją? Czytać przepisy i ustawy chyba umieją ze zrozumieniem. A może się mylę, może rzeczywiście są mało wyedukowani i powinni wziąć się do samo dokształcania. A więc do książki.

      Usuń
    2. A jakie szkolenie przechodzili jak powstawały gimnazja ?

      Usuń
  5. Cel reformy jest oczywisty. Wychować i wykształcić nowego pisowskiego człowieka. Posłusznego, ksenofobicznego i dostatecznie głupiego, aby można nim łatwo sterować.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. TO prawda. Pisiaki krytykowaly PO a sami nie sa lepsi.

      Usuń
    2. A czy oni nie spełniają obietnic wyborczych ? Elbanowscy /tak się chyba nazywają/ zebrali kupę podpisów pod referendum i PO je zmieliło. Więc przestańcie bredzić, mamy demokracje, ludzie ich wybrali więc dajcie im rządzić a tym co marudzą polecam za jakiś czas udać się do urn i zagłosować a nie siedzieć z piwem prze TV

      Usuń
    3. to,ze ludzie ich wybrali to nie znaczy,ze maja rozwalac panstwo. Za jakis czas to zrozumiesz.

      Usuń
  6. o emocje wkradły się. gdy wprowadzano gimnazja to też większość z nich powstawała i rozwijała się samoistnie. Uczelnie wyższe,które przygotowują ludzi do pracy w zawodzie nauczyciela nie wiedziały o tym w jaki sposób wdrażana była tamta reforma. Nie mówię o kwestiach formalnych. naciśnięto komuś na odcisk? a może to prawda. Czy system czyli nazwa szkoły, liczba klas źle przygotowywały młodzież, że teraz wprowadzana jest "Dobra zmiana" czy praca kadry? czy młodzież kończąca gimnazja była źle przygotowana - źle wyedukowana? A może jest inny powód, który niejednokrotnie słyszeliśmy, mianowicie: że młodzież do tego nie dorosła, bo wydaje się jej, że jest dorosła ale ona jest jeszcze dziećmi. Jeżeli to jest powodem to ktoś tej młodzieży wmówił, że jest dorosła.

    OdpowiedzUsuń