piątek, 12 czerwca 2015

Rajd rowerowy do krzyża pokutnego

Wigwam przy stawie
 Świętoszów
Opracował: Edward Remiszewski
Nie za pokutę, ale z własnej nieprzymuszonej woli zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym do krzyża pokutnego znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Świętoszów. 

Rajd będzie w dniu 14 czerwca 2015 roku (najbliższa niedziela) Wyjazd spod Domu Kultury w Ruszowie o godz. 11:00. Udział w wyprawie zgłosili już członkowie Klubu Aktywnego Seniora z Gozdnicy.
Krótki opis trasy.

Długość trasy z Ruszowa- około 30 km w obie strony.
Wyjeżdżamy spod Domu Kultury w Ruszowie 14 czerwca 2015 roku punktualnie o godzinie 11:00. Tylko bardzo zła pogoda może nam pokrzyżować plany.

Następnie jedziemy ulicą Batorego do Kościelnej Wsi . Tutaj przy sklepie rośnie pomnikowy buk Kmieć. Warto mu się przyjrzeć z bliska.
Przekraczamy ruchliwą drogę do Iłowej i wyjeżdżam na leśny trakt za leśniczówką Pana Dwornickiego. Stąd docieramy do stawu koło szkółki nazywanego przez tubylców Koreą, a na mapach oznaczonego jako staw Ślepów. Tam planujemy krótki odpoczynek. Następnie "Kasztanówką" do tzw. Czarnej Drogi. Skręcamy w lewo. Jedziemy wzdłuż stawów Syczków i Ludzik. Na chwile zatrzymujemy się nad Ludzikiem. Dojeżdżamy do Żwirówki, a następnie udajemy się w stronę Czerwonego Mostu. Przekraczamy urokliwą Czerną Wielką. Chwila zadumy nad upływającym czasem przy resztkach niemieckiego cmentarza.

Dalej dobrą drogą do stawu Świętoszów, nad którym odpoczniemy dłuższą chwilę. Tutaj istnieje możliwość pieczenia kiełbasek i zjedzenia zabranych w drogę wiktuałów. Po odpoczynku wybierzemy się pod krzyż pokutny (dalsze 2 km dosyć trudnej, ale ciekawej trasy). Planowany powrót do Ruszowa około godziny 15:00

Regulamin rajdu (TUTAJ)
Opis Czernej Wielkiej ( TUTAJ)

Krzyż pokutny w Nadleśnictwie Świętoszów

Szkic trasy


Złote rybki w świętoszowskim stawie spełnią każde życzenie


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza