czwartek, 9 lipca 2015

Daleko od szosy

Edward Remiszewski
Radni ruszowscy proszą o zgłaszanie przez mieszkańców Kościelnej Wsi i Ruszowa  najpilniejszych potrzeb związanych z naprawą zniszczonych dróg dojazdowych.
Są w Ruszowie i Kościelnej Wsi osady położone daleko od szosy. Dojazd do tych miejsc jest bardzo trudny. Nierówna, pełna dziur i wyboi  nawierzchnia nieutwardzonych ścieżek polnych powoduje, że uszkodzeniu ulegają zawieszenia  samochodów. Po ulewnych deszczach najłatwiej dostać się do tych osad  wojskowym pojazdem terenowym.

Rada Miejska podjęła decyzję o naprawie najbardziej zniszczonych dróg dojazdowych, poprzez wyrównanie ich nawierzchni i utwardzenie tłuczniem kamiennym. Łatwiej jest już dojechać między innym  do gospodarstwa agroturystycznego "U Jasinka"( Kościelna Wieś), trwają prace przy ulicy Polnej w Ruszowie. Planowana jest naprawa dojazdów od ulicy Żagańskiej i Świerczewskiego.
Radni ruszowscy proszą o zgłaszanie przez mieszkańców najpilniejszych potrzeb związanych z naprawą zniszczonych dróg dojazdowych.





28 komentarzy:

  1. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Zgłaszam Drogę 296 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ulica Dębowa i Akacjowa

    OdpowiedzUsuń
  3. Cała Nadrzeczna do poprawy.

    OdpowiedzUsuń
  4. ul.Krótka dawno zrobona ,czas aby zrobc porzadne ul Nadrzeczna

    OdpowiedzUsuń
  5. Dębowa i akacjowa!!!!

    OdpowiedzUsuń
  6. Nadrzeczna !!

    OdpowiedzUsuń
  7. Zróbcie coś z 296

    OdpowiedzUsuń
  8. Dziwna inicjatywa naprawa dróg tłuczniem. Czyżby kolej wiejska miała powstać zamiast normalnych dróg. Cofamy się z tą inicjatywą zamiast iść do przodu. Panowie radni czy do Bolesławca jeździcie przez Ołobok? Ich stać na asfalty! Nam proponujecie tłuczeń!.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tam jest gmina Osiecznica która czerpie dużo kasiorki z wojska ale to prawda że prawie wszędzie maja tam asfalt, może czas zmienić radych, z drobnymi wyjątkami to są ciągle te same twarze.

      Usuń
    2. A gmina Węgliniec to węzeł kolejowy dlatego tłuczeń. Brawo. A może tam inaczej (czytaj mądrze) dysponują budżetem gminnym.

      Usuń
    3. No to dlaczego ciągle wybieracie tych samych radnych i władze gminy, zmięcie twarze w gminie i może będą mądrzej gospodarzyć.

      Usuń
  9. radni nie wiedzą jakie są drogi w Ruszowie i Kościelnej Wsi. z tego co wiem każdego roku jest robione pisemne zgłoszenie najpilniejszych remontów - trzeba tylko by te potrzeby zatwierdziło 4 b.d. radnych. a może czas poznać swoje okręgi wyborcze

    OdpowiedzUsuń
  10. Nadrzeczna !!!

    OdpowiedzUsuń
  11. Popieram Nadrzeczna wymaga remontu

    OdpowiedzUsuń
  12. Dziękuję radnym za tę inicjatywę. Dzięki niej bez problemow mogę dojechać do swojej posesji.

    OdpowiedzUsuń
  13. Wiem,że odbywają się negocjacje na temat remontu drogi 296. W najbliższym czasie poinformujemy o ich wynikach.

    OdpowiedzUsuń
  14. Taka mała rzecz a cieszy, mądra inicjatywa dotycząca pojedynczych ludzi. Daleko pod lasem też mieszkają ludzie.

    OdpowiedzUsuń
  15. A może Świerczewskiego zimą jest przerąbane na zakręcie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Noga z gazu na zakręcie. I lepiej niemieckiej kostki nie ruszać posłuży dłużej niż niejeden asfalt.

      Usuń
    2. " ... Noga z gazu na zakręcie. I lepiej niemieckiej kostki nie ruszać posłuży dłużej niż niejeden asfalt."
      Popieram

      Usuń
  16. Dziś, już nawet na osiedlach miejskich zamiast wylewać asfalt drogi wykłada się brukiem, problem jest w tym że dzisiejszy bruk nazywa się polbruk, tylko nieliczne bogate miasta wykładają bruk granitowy np. w rynku. Naturalna kostka zamieniana jest na tony betonu. Przy remoncie jednego kawałka Ratuszowej położono polbruk kostka granitowa zalegała pod warstwą ziemi. Ekipa remontująca wydobyła spod ziemi pozostałości po dawnym granitowym chodniku. Kostki było dość sporo, Co się z nią stało?

    OdpowiedzUsuń