wtorek, 5 grudnia 2017

Ludzie z pasją

W przededniu mikołajek do ruszowskiego Domu Kultury zawitali uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej z Żagania.Zwabieni licznymi atrakcjami, czekającymi na nas w bibliotece, przyjechaliśmy wszyscy w dobrym humorze. Rozpoczęliśmy od spotkania z prawdziwym górnikiem, który pięknie opowiedział dzieciom o swojej niezwykłej profesji. Każdy mógł przymierzyć czapkę górniczą - czako z piórami i policzyć guziki galowego
munduru. Pan Mirek czytał nam także baśń o skarbniku, żyjącym gdzieś pod ziemią. A czytał pięknie, i do tego prezentował teatrzyk kamishibai. Niezwykła atrakcja dla dzieciaków, dla których wszystko jest cyfrowe i dotykowe.
Po zjedzeniu śniadania zabraliśmy się do pracy i przyozdobiliśmy rózgi, którymi dzieciaki obdarują zapewne rodziców. Wszystkie były piękne, błyszczące i kolorowe.
Największą atrakcją było jednak przedstawienie pt. “Królewna Śnieżka”. Jedna z pań popłakała się ze wzruszenia, a i mnie łezka zakręciła się w oku, bo wiem, ile czasu i pracy wymaga przygotowanie tak perfekcyjnego widowiska. Piękna oprawa muzyczna, stroje, wspaniali aktorzy, choreografia... No a przede wszystkim współpraca z małymi widzami, którzy z zaangażowaniem śledzili znane już przecież losy Śnieżki – wszystko autentyczne i szczere.
“Boże, że się wam chce!”, ”Super, że potraficie się zorganizować!”, ”Ludzie, którzy mają pasję!” – takie słowa padały z ust gości po udanym występie. I słusznie. Nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie można naładować się dobrą energią i uśmiechem. Bardzo dziękujemy Wam za zaproszenie.
Autor: Agnieszka Glapa

Dopisek Redakcji: Grupa teatralna "Pirat" serdecznie dziękuje za odwiedziny, piękną choinkę i kartki z życzeniami własnoręcznie zrobionymi przez dzieci, dla każdego z grupy teatralnej. Pozdrawiamy Prywatną Szkołę Podstawową z Żagania

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza