czwartek, 1 grudnia 2016

Pasowanie na przedszkolaka w Niepublicznym Przedszkolu w Ruszowie Akademia Wesołego Odkrywcy

Lepiej ogladać na pełnym ekranie
Autor: Judyta Świniuch
Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu
- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...
                                                                                              Robert Fulghum

Wiele emocji co roku w środowisku dzieci nowo przyjętych do przedszkola, budzi uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Jest to impreza odbywająca się w listopadzie, bowiem maluchy muszą mieć czas, aby
wdrożyć się do przedszkolnego życia.

W Niepublicznym Przedszkolu w Ruszowie Akademii Wesołego Odkrywcy  uroczystość ta przypadła na 25.11.2016 r. Po uroczystym powitaniu przybyłych rodziców, i zaproszonych gości, ceremonia rozpoczęła się przepięknym programem artystycznym, którego tematem przewodnim był folklor. Długie i wyczerpujące próby, pod okiem nauczycielek Judyty Świniuch i Kamili Kisielewskiej, były warte efektu końcowego. 
Grypa starszaków „Rybki” powitała grupę maluszków „Żabki” wierszykiem, ten  miły akcent zachęcił dzieci do dalszego występu. W sali unosił się zapach siana, ściany zdobiły ręcznie haftowane makatki i serwety oddający charakter ludowy. Dekoracja sali i stroje dzieci nawiązujące do tradycji ludowej, były integralną częścią przygotowanego programu artystycznego, któremu towarzyszyła gra na akordeonie, wspólne śpiewy i tańce. 
Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie i spisały się na medal. Zatem można śmiało stwierdzić, że w dużym stopniu okres adaptacyjny dzieci w nowym środowisku,  jakim jest przedszkole został pomyślnie zakończony.
Po występach nadeszła długo oczekiwana chwila, uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Aktu pasowania dokonała dyr mgr Sylwia Lipska. Następnie wygłoszone zostały podziękowania wszystkim za przybycie, za trud  jaki został włożony w to, aby obchody tego święta były wyjątkowe. Wręczając dyplomy, rożki obfitości i lupy, które dzieci otrzymały w prezencie jako symbol wesołego odkrywcy, pani dyrektor życzyła dzieciom, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był pełnym przeżywaniem dzieciństwa, a Rodzicom                     i Pracownikom owocnej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu i życzliwości. 
Po części oficjalnej głos zabrał p. Marcin Papla Sekretarz G i M Węgliniec, który zaszczycił nas swoją obecnością w zastępstwie za nieobecnego Burmistrza p. Stanisława Mikołajczyka. Serdecznie podziękował za zaproszenie i wręczył dzieciom słodkości.
Dzień był pełen wrażeń i miłej atmosfery, a dopełnieniem wszystkiego był jakże okazały tort, który również swoim wyglądem nawiązywał do folkloru. Każdy miał okazję skosztować pysznego tortu i podzielić się wrażeniami. Najważniejsze momenty zostały uwiecznione na fotografiach, które będą pamiątką na całe życie.
Podziękowania za pomoc w realizacji należą się: 
Pani Władysławie Wróbel- uszycie strojów
Panu Ryszardowi Czajkowskiemu – gra na akordeonie
Panu Pawłowi Lubarskiemu  -  zdjęcia
Rodzicom – przygotowanie  poczęstunku.

                                                                            Judyta Świniuch

1 komentarz:

  1. Brawo Pani Judyto, PROFESJONALIZM w każdym calu !!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń