wtorek, 13 czerwca 2017

Mistrzostwa Dolnego Śląska w podwójnej odsłonie

W minionym tygodniu nasi gimnazjaliści startowali w zawodach na szczeblu Mistrzostw Dolnego Śląska. We Wrocławiu startował Kamil Stolarski, który zajął 9 miejsce w rzucie oszczepem, Bartosz Chojnacki - 6 miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów oraz Jakub Augustyn w biegu na dystansie 100 metrów w ramach Dolnośląskiego Finału Gimnazjady. Wszyscy
wymienieni przebrnęli etap powiatowy oraz strefowy, dostając się do zawodów skupiających najlepszych gimnazjalistów w województwie dolnośląskim!
Druga impreza sportowa odbywała się w Oleśnicy w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików. Na starcie zawodów zameldowali się młodsi gimnazjaliści: Maciek Magiera (z nowym rekordem życiowym) na 100m oraz Mateusz Bogacz, także na tym samym dystansie. Stawkę debiutantów uzupełnił Kacper Jewiarz, który zajął rewelacyjne - 5 miejsce w rzucie oszczepem. Bardzo dobrze zaprezentował się także starszy o rok Bartosz Chojnacki, który w świetnym stylu wywalczył 6 miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów.