Edward Remiszewski, Stanisław Papież
Lokalna Grupa Historyczna otrzymała od rodziny Państwa Kowalskich zbiór zdjęć pochodzących z lat 60 XX wieku.
Od momentu wykonania fotografii minęło już pół wieku. Bardzo się zmieniło życie w naszej miejscowości. Inne były motocykle, samochody i lokomotywy, a koni zaprzęgowych na ulicach prawie nie widać. Inni byli też ludzie. O wielu wydarzeniach nie pamiętamy. To już historia, którą warto zachować.
Bardzo prosimy o pomoc w rozpoznaniu -co przedstawiają opublikowane fotografie? (czas powstania, miejsce, ludzie wydarzenie, dodatkowy opis, historie związane ze zdjęciem itp.) Dla ułatwienia są one ponumerowane od od 1 do 19. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, cały zbiór wraz z opisami zostanie zamieszczony na Wędrowcu Ruszowskim.
Informacje (można również pojedyncze) prosimy zamieszczać w komentarzach.
Ulica Borowska, obecnie Świerczewskiego. Może wróci stara nazwa. Zakręt koło domu p. Stanisława Gardzieja.
Ile tu było wypadków. Nawet Kaja Paschalska siedziała w ogródku " Burmistrza".
|
Przypuszczam. że to WFM p.Z.Szkudlarka i s.Rysio. ( kom)
WFM – polski motocykl popularny produkowany przez Warszawską Fabrykę Motocykli w latach 1954 -1966. Wyróżniał się prostą i tanią konstrukcją. Odporny na ciężkie warunki eksploatacji i łatwy do samodzielnej naprawy. Doskonale sprawdzał się w warunkach wiejskich na polnych drogach, często przeciążany. Ze względu na słaby silnik niezbyt nadawał się do dalekiej turystyki.
|
Głosowanie w szkole leśnej; p.Myślicki p.Piotrowicz p.E.Koza |
1.Rozpoznaję p. Z. Szkudlarka.2Magazyn G.S.[podwórko za jedynką].3Zakręt ul.Świerczewskiego[daw.Borowska].4Przyp.że to WFM p.Z.Szkudlarka i s.Rysio.8.Ogród p.Kowalskiego wagon bagażowy a parowóz OK.9Część byłej sali[rozp.p.E.Pluskotę].10.Rozp.p.Konerta i p. Pielichowskiego.11Głosowanie w szkole leśnej p.Myślicki p.Piotrowicz p.E.Koza.12ul.Sobieskiego.13Czołówka na jawie p.Romaniszyna p.Z.Kowalski a na drugiej przypuszczam że p.W.Bonikowski[przyprowadzenie obrazu MATKI BOŻEJ].16.Zaplecze kuchenne Pod Dębem[p. Gniewek mama p.Henia].17.Bufetowe p.Maria i p.Celina.18.Niesienie krzyża misyjnego[pierwszego]do kościoła z podwórka p.Kinala gdzie był wystrugany mógł być to rok 1954\55,za ks.Wróbla.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawe informacje.
OdpowiedzUsuń4 - Nie dam ręki ale czy to moze byc podwórko u P. Skolaskich ? Z tyłu te drzewka .. być moze.
OdpowiedzUsuń4.To podwórko p/ Szkudlarka obecnie p.S. Najdka,jestem pewien-12.rozpoznaję p.J.Piturę[babcię p.Alka]. 18.rozpoznaję ministranta p.W.Piroga.Rozpoznałem siebie[drugi chłopiec od prawej obok mama z siostrą na rękach].
OdpowiedzUsuńPiękne; jak ten czas szybko minął.
OdpowiedzUsuńzdjęcie numer 3 z którego jest roku chyba z lat 70tych a na nim ja na nowym komarku.
OdpowiedzUsuń