Chciałoby się powiedzieć: znajdź 6 różnic na fotografiach poniżej i przelicz ilość dzieci. Milusińscy lgną do wspólnej zabawy. Zabawa i współpraca z innymi dziećmi rozwija malucha w trzech sferach: emocjonalnej, społecznej i poznawczej. Tak i w Klubie Reksia najpierw grą zainteresowała się Ola skryta pod stołem, później Bartuś z Mariuszkiem, następnie dołączył Kuba i Miłosz, za Miłoszem przybiegł Antoś, a za Antkiem Nadia. Gdy gra znudziła się prawie wszystkim na
placu boju został szczęśliwy Antek, typowy indywidualista. Szymuś zaś woli zjeżdżanie z wysokości od najlepszej wspólnej zabawy. Bartek z Nadią rozegrali partię "Czerwonego Kapturka". Ale przed zabawą było robienie rózg dla niegrzecznych. Ciekawe, kto jest niegrzeczny? Czy znacie takiego? (jk)
Dlaczego współpraca jest taka ważna?
Zabawa i współpraca z innymi dziećmi rozwija malucha w trzech sferach: emocjonalnej, społecznej i poznawczej. Są one podstawą prawidłowego funkcjonowania psychiki młodego człowieka odnajdującego powoli swoją rolę w społeczeństwie. Wszystkie są od siebie ściśle zależne, rozwój każdej wpływa więc na rozwój pozostałych. Jednak podstawą odpowiedniego stymulowania każdej z tych stref jest kontakt z innymi dziećmi. Wspólna zabawa pozwala we właściwy sposób budować osobowość dziecka i tym samym ułatwić mu w przyszłości funkcjonowanie wśród innych.
Co daje zabawa z innymi dziećmi?
Wspólna zabawa i praca w grupie z innymi dziećmi rozwija malucha przede wszystkim pod kątem odpowiedniej komunikacji. Tym samym dziecko uczy się, jak aktywnie i ze zrozumieniem słuchać oraz jak mówić, by chciano go wysłuchać.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz