Policja

Imię i nazwisko dzielnicowej:  sierż szt. Agnieszka BOBA -ANDRUKIEWICZ
Telefon służbowy:   797306328
Jednostka:  KP w Pieńsku
Adres:  Pieńsk, ul. Zgorzelecka 31
Rejon patrolowania dzielnicowego:
miejscowości: Ruszów, Stary Węgliniec, Piaseczna, Jagodzin, Polana, Okrąglica, Kościelna Wieś, 


Komunikat policji
Sołtys Sołectwa Ruszów Mirosław Koza
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Ruszowa w porozumieniu z podkomisarzem Antonim Owsiakiem- Komendantem Komisariatu Policji w Pieńsku utworzony zostanie od dnia 19 kwietnia 2017 roku w Ruszowie punkt przyjęć mieszkańców przez przedstawiciela Policji (dzielnicowego). Punkt przyjęć czynny będzie w Domu Kultury w Ruszowie w każdą środę w godzinach 18:00 – 19:00.
Dyżury policji w Ruszowie

Zebranie w Ruszowie
Źródło KPP Zgorzelec
Od 19 kwietnia rozpoczęły się dyżury dzielnicowego w Domu Kultury w Ruszowie. W każdą środę w godzinach 18:00 – 19:00 mieszkańcy Ruszowa i okolic, będą mieli możliwość spotkania się z policjantem i uzyskania pomocy, bądź podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi 

bezpieczeństwa. 
23 marca br. w Domu Kultury w Ruszowie odbyła się debata społeczna pn.„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas debaty rozmawiano na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Węgliniec. Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy debaty poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące zarówno bezpieczeństwa jak i kontaktów z funkcjonariuszami, na uregulowaniach prawnych kończąc. 

Wskazywali obszary oraz aspekty, gdzie pojawiają się największe problemy. Jednym z postulatów zgłaszanych przez mieszkańców było utworzenie punktu przyjęć, w którym dyżur pełniłby funkcjonariusz Policji.


2 komentarze:

  1. Najlepiej gdyby na stronie głównej było zdjęcie wykonane podobnie jak p. Sołtysa np. z podpisem Twój Dzielnicowy i jego dane, namiary DK niego lub po kliknięciu w foto otworzyłyby się wszystkie potrzebne dane dot. Dzielnicowej. Bardziej to będzie przemawiać do ludzi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Utworzyłem specjalną podstronę dla policji. Jeżeli tylko policja zechce to podstrona może być samodzielnie przez nich redagowana np raz w miesiącu umieszczany raport. Pani dzielnicowa obiecała nam przesłać ładne zdjęcie w mundurze, te robione podczas zebrania to fotki okazjonalne i nie nadają się do eksponowania osoby.

      Usuń