wtorek, 29 listopada 2016

Zaproszenie na mikołajowe czytanie i warsztaty Montessori

Jadwiga Kuternozińska
W najbliższy piątek, 2 grudnia, o godz. 16.00 zapraszamy dzieci do Biblioteki Publicznej w Ruszowie na czytanie bajek o Mikołaju. 
Ponadto rodzice, którzy przyprowadzą swoje dzieci na zajęcia czytelnicze będą mogli uzyskać informacje dotyczące planowanych w Ruszowie bezpłatnych warsztatów dotyczących pedagogiki M. Montessori. 
Chcemy, aby nasze dzieci równomiernie się rozwijały, dobrze uczyły, chłonęły wiedzę o otaczającym świecie. Na warsztatach możemy nauczyć się jak rozbudzić wyobraźnię i
ciekawość u swoich pociech. 
Planowane są w pierwszej kolejności zajęcia dla rodziców, dziadków lub osób, które lubią przyswajać nową wiedzę. Będzie to 5 spotkań: 
* praktyczne ćwiczenia dnia codziennego
* kształcenie zmysłów
* edukacja matematyczna
* edukacja językowa
*wychowanie kosmiczne
Po zakończeniu cyklu zajęć dla dorosłych planowane są warsztaty dla dzieci w wieku 2 - 10 lat.
Osobami, które będą prowadziły zajęcia są Beata Ogórek-Lubarska i Paweł Lubarski, obydwoje po kursach pedagogiki Montessori. 
Zapisy na kurs można zgłaszać tel. 729010010 lub w Bibliotece Publicznej w Ruszowie tel. 784118188.
Na naszym terenie zamieszkuje rodzina z 8 letnią córką. Dziewczynka uczęszcza do Szkoły Podstawowej Montessori we Wrocławiu.  Zaprosiliśmy Nataszę z mamą na zajęcia, aby podzieliły się wrażeniami z nauki w tego typu placówce. Zaproszenie zostało przyjęte, a termin spotkania będzie prawdopodobnie w przerwie świąteczno-noworocznej. 
Na temat warsztatów, które były przeprowadzone w Nadleśnictwie w Ruszowie pisaliśmy w artykule sprzed kilku dni LINK 
Zachęcamy do zapisywania się. Liczba miejsc ograniczona.


1 komentarz:

  1. Serdecznie polecam zajęcia prowadzone przez panią Beatę. Brałam udział w takich warsztatach i jestem pod ich dużym wrażeniem. W czasie zajęć zdobyłam wiele cennych informacji, które wykorzystuję w swojej pracy z dziećmi. Profesjonalne przygotowanie i otwartość prowadzącej. W trakcie szkolenia panowała bardzo sympatyczna atmosfera. Praca na rewelacyjnych materiałach dydaktycznych, przygotowanych własnoręcznie, była prawdziwą frajdą. Kurs prowadzony był na wysokim poziomie. Polecam :) - Ela Iłowej

    OdpowiedzUsuń