wtorek, 30 maja 2017

Kulturinsel od kuchni - czy uda się ruszowianom nawiązać współpracę?

Dzisiaj w Kulturinsel (po stronie niemieckiej) odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie, w którym wzięli również udział jego członkowie z gminy Węgliniec.
Po omówieniu zagadnień statutowych Jürgen Bergmann, właściciel Kulturinsel, zapoznał uczestników narady z historią i dniem dzisiejszym parku rozrywki. Mieliśmy okazję

również porozmawiać z nim o Jagodowym Lecie 2017.  Istnieje duża szansa nawiązania współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem Kulturinsel, a Komitetem organizacyjnym Jagodowego Lata w Ruszowie.
KULTURINSEL jest niezwykłym zjawiskiem kulturowym. To przede wszystkim słynny w Europie hotel na drzewach z dziesiątkami atrakcji. Kilkanaście domków połączonych wspólną platformą do wieczornego biesiadowania zostało zawieszonych wysoko nad ziemią. W każdym z nich może przenocować 4-6 osób.Jeśli zabraknie w nich miejsca, do dyspozycji gości przeznaczono specjalne domki-kokony, które zapewnią niemniej wrażeń. A dla par - romantyczne łoża wśród drzew. Dzieciom przygotowano specjalne domki. Najmłodsi mogą przeżyć tu niezapomniane do końca życia urodziny z duchami. Większe grupy mogą zanocować w specjalnym miasteczku z jurtami lub w pradawnej ziemiance mieszczącej do 30 osób. Dla mniej zasobnych portfeli przygotowaliśmy niezwyczajne miasteczko namiotowe.
Park Przygody to rodzinna zabawa dla dorosłych z dziećmi: niekończące się labirynty, zjeżdżalnie, podziemne tunele, ZOO z nieograniczonym dostępem do zwierząt, zaczarowane zamki i statki z tajnymi przejściami, koncerty na kilku scenach... Łowcom przygód i atrakcji z pewnością spodobają się wykopaliska archeologiczne i muzeum tajemniczego Ludu Turisede, który ponoć kiedyś zamieszkiwał te ziemie.

Kulturinsel to również jedyna w Europie pracownia projektując różnorodne "dziwolągi" z drewna  na specjalne zamówienia dla klientów z całej Europy. Mieliśmy okazję, od kuchni,  zobaczyć  jak odbywa się projektowanie domków na drzewach i innych dziwactw drewnianych. Aktualnie był realizowany projekt dla Luksemburga.  

W Kulturinsel wszystko jest wymyślone, a swój początek czerpie z historii mitycznego ludu Turisede, który jakoby zamieszkiwało te tereny 1600 lat temu. Mieliśmy okazję zwiedzić muzeum tego legendarnego ludu.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem, nad którym można było usmażyć sobie smaczne kiełbaski w scenerii z epoki kamienia łupanego. 

Kika uwag praktycznych:

Wstęp po stronie polskiej jest bezpłatny.
Po stronie Niemieckiej park czynny jest codziennie od godziny 8,00 do 18,00
Najtańsza noc w domku na drzewach to 24 euro za podwójne łóżko. 
Bilety dla Niemców są stosunkowo drogie. Istnieje tańsza oferta dla Polaków dostępna w naszych biurach podroży. Ceny dla grup (ponad 15 osób) można negocjować : Tel.49 035891, lub mailowo: info@kluturinsel.de
Wszystko o parku znajdziecie na stronie: http://www.kulturinsel.com/  i kliknij na flagę polską.(ER)

Jürgen Bergmann, właściciel Kulturinsel

Pracownia projektowa

Jeden z domków na drzewach

Mini zoo

Pamiątki dostępne w recepcji

Muzeum tajemniczego ludu Turisede

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz