wtorek, 8 maja 2018

Ruszowska akcja "Uwolnij książkę"

Młodzi czytelnicy naszej biblioteki
Dzisiaj jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji zapraszam Państwa do dołączenia się do akcji: Uwolnij książkę. Na czym będzie ona polegała w Ruszowie? Podczas Szkolnych Prezentacji Artystycznych i majówki w dniach 25 -26 maja w naszym parku będą się odbywać uroczystości. W tych dniach przynieśmy na imprezę zalegające na regałach książki. Będzie tam przygotowane na nie miejsce. W zamian za przyniesione
pozycje
(lub nawet bez przyniesienia) będzie można wziąć interesującą nas pozycję. Akcja będzie cyklicznie powtarzana podczas wszystkich następnych ruszowskich imprez przez całe lato.

Zapraszamy.

LINK

Akcja "uwolnij książkę" jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.
Bookcrossing - podziel się książką

To społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.

Bookcrossing to forum uwalniaczy książek, na którym można wymieniać się informacjami o najczęstszych miejscach pozostawień, umówić na spotkanie czy przekazać adres nowej półki bookcrossingowej, skomentować dowolny temat.

Bookcrossing to uczestnictwo w międzynarodowym ruchu czytelniczym, to również rodzaj elitarnej mody - dzięki której częściej rozmawiamy o książkach, polecając sobie nawzajem te najlepsze.

Bookcrossing to aktywne uczestnictwo w Święcie Uwalnianych Książek, to promocja szkół, instytucji, prezentacja umiejętności i możliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz