poniedziałek, 20 grudnia 2021

Mamy sołtysa (sołtyskę) i nową radę sołecką. Aktualizacja - protokoły głosowania


Od teraz wszyscy jesteśmy jednym wielkim Sołtysem, bo będziemy działać razem! Dziękuję wszystkim, którzy zmobilizowali się dzisiaj i oddali głos. Gratuluję też moim koleżankom i koledze, którzy będą ze mną działać tak jak do tej pory. Kocham Was wszystkich! - powiedziała nowa Sołtys Ruszowa - Edyta Petrunio zaraz po upublicznieniu protokołu dzisiejszego głosowania.
W Radzie Sołeckiej zasiądą: Halina Targońska, Aneta Dobrzańska, Halina Halik, Katarzyna Masina i Grzesiek Tyrakowski.

29 komentarzy:

 1. Ilu mieszkańców ma Ruszów? Niewielu mieszkańców wzięło udział. Ilu było za a ilu przeciw, są gdzieś te wyniki?

  OdpowiedzUsuń
 2. dla nowego zaradnego sołtysa mam na początek bojowe zadanie.jak się wyjeżdża z drogi bocznej borowskiej 26 25 24 na główną borowską to z prawej strony nic nie widać bo jest zakręt i stoi budynek przy szosie z lewej nic nie widać bo wzdłuż szosy stoi pełno samochodów na chodniku wyjazd na szosę to jak rosyjska ruletka uda się albo nie już kilka razy mało brakowało by doszło do zderzenia.jak jedzie się z kimś to może wyjść na drugą stronę szosy i powiedzieć kiedy można wyjechać a jak jedzie jedna osoba to nie wiadomo czy się uda czy nie.najgorzej jest jak się wyjeżdża w stronę gozdnicy i trzeba przejechać na drugą stronę szosy a za zakrętu nie widać nic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie rozwiązanie proponujesz?

   Usuń
  2. Akurat tam nie ma chodnika

   Usuń
  3. Nie ma zakazu parkowania na swojej posesji

   Usuń
  4. Tylko jednej osobie to przeszkadza i ma problem.

   Usuń
  5. Sołtys ma ważniejsze sprawy np.przytulny kącik dla naszych bywalców skwerka a nie jakieś tam drogi i znaki i chodniki....

   Usuń
  6. A z problemem skwerkowych bywalców to problem również jest od 5 lat i to niby Soltys ma sobie z nimi poradzić jak policja nie potrafi. Może Soltys będzie drogi budował bo ich nie ma. Proszę poczytać zakres obowiązków Sołtysa napewno nie jest w nich napisana budowa dróg , a każdy znak to może zglosic na prośbę mieszkańców pani mądra, że aż do złudzenia przypominająca żmije

   Usuń
  7. A wiecie, że jak coś chcecie od sołtysa, to trzeba pisać tam gdzie jest sołtys, a nie tam gdzie nawet nie zaglada?

   Usuń
  8. To dlaczego odpisuje??????

   Usuń
 3. kiedyś było odgałęzienie tej drogi w lewą stronę i i wyjeżdżało się na szosę kilka metrów dalej od zakrętu z budynkiem to była w miarę widoczność i w razie jak nawet ktoś wyjechał to był czas na reakcje ale gmina sprzedała część drogi i to odgałęzienie jest zagrodzone no i nie stały samochody na chodniku które zasłaniają widoczność od strony gozdnicy.teraz to najlepsze wyjście było by odgrodzenie tego tak jak było bo drogi przenieść gdzie indziej się nie da.po wojnie ta droga była inaczej i wychodziła koło przystanku autobusowego na żądanie ale teraz to teren prywatny.a samochody na chodniku zasłaniające widoczność to proponuje ustawić znak zakazujący zatrzymywania się i postoju.innych rozwiązań nie widzę ale ostatecznie od tego jest sołtys i gmina i myślę że to zostanie zrobione zanim ktoś zginie na tej drodze.

  OdpowiedzUsuń
 4. zaraz zaraz, ten kto kupił działkę, zapłacił i płaci podatek za jej każdy metr kwadratowy bo to jest już jego własność to chyba ma prawo sobie swój teren ogrodzić? Kto z Was jest taki szczodry i pozwala by różne auta swoje, sąsiadów, rodziny i obce jeździły po Waszej posesji (ogródku, podwórku)? Rozwiązaniem jest postawienie lustra ale oczywiście mieszkańcy zaraz jak nie farbą zamalują to kamieniem rozbuiją takie lustro.

  OdpowiedzUsuń
 5. gmina nie patrzy co sprzedaje i sprzedała kawałek drogi to teraz niech odkupią te kilka metrów albo niech dadzą coś w zamian za te kilka metrów ziemi a drugim razem niech patrzą co sprzedają nie dość że zwężyli drogę to jeszcze doprowadzą że przez nich będą wypadki mogą zginąć ludzie co jest ważniejsze kilka metrów ziemi czy bezpieczeństwo ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. A to że w dokumentach gminnych jest bałagan, wynikająy z niechlujstwa ludzkiego to wiadomomo od wielu lat. Przykłady to np. brak drogi dojazdowej do nieruchomości którą wcześniej sprzedała gmina, wyrażenie zgody na wykonanie dobudówki do domu a następnie sprzedanie gruntu znajdującego się pod nią dla innego właściciela jako jedną całość sąsiadującej działki, wykonywanie (utwardzenie drogi gminnej na działce osoby prywatnej, nieaktualne mapy instalacji położonych w ziemi, położenie nawierzchni asfaltowych bez oznaczenia urządzeń wodociągowych ukrytych w gruncie itp. To kilka przykładów o których mówiono głośno na przestrzeni lat z terenu całej gminy. Pracownicy odpowiedzialni za powyższe pracowali a może jeszcze pracują w jednostkach urzędu gminy.

  OdpowiedzUsuń
 7. znaku zakaz zatrzymywania i postoju nie stawiać bo ktoś zamaluje lub ukradnie na złom,lustra nie wstawić bo wandale zniszczą,to chyba tylko zostaje rondo tam zrobić może3 nikt nie ukradnie.gmina namieszała to niech to sprostuje a nie czeka aż rozwiąże się samo albo telewizja przyjedzie i to rozwiąże.mamy sołtysa to niech dba o bezpieczeństwo ludzi i niech to załatwi


  OdpowiedzUsuń
 8. jak by tu mieszkał ktoś ważny to gmina by to załatwiła w 5 minut a tak to jest problem nie do rozwiązania.a ludzie niewinni mogą zginąć po prostu będą mieli pecha.

  OdpowiedzUsuń
 9. "mamy sołtysa to niech dba..." Sołtys niech dba bo "ja" palcem nie kiwnę, tak? przecież to chodzi w Wasze bezpieczeństwo. Co zrobiliście w tym temacie, czy współpracowaliście z dotychczasowym sołtysem. Gdybyście PANSTWO byli tylk oodrobinęzaangażowani w sprawy sołeckie, to wiedzielibyście, że potrzeby mieszkańców Ruszowa na rok 2022 zostały już zgłoszone. Nowa Rada Sołecka będzie zgłaszać potrzeby dopiero na 2023 rok.

  OdpowiedzUsuń
 10. proszę sobie to sprawdzić ta sprawa była ruszana zaraz jak tylko powstała czyli jak zagrodzili odgałęzienie i zwężyli drogę na wędrowcu i w gminie było to poruszane przez ludzi i gmina nic z tym nie zrobiła

  OdpowiedzUsuń
 11. po tamtej interwencji dokładnie to przestawili trochę płot od strony drogi i zlikwidowali jeden słupek który zwężał drogę.ale i tak jeszcze ze 2 słupki by trzeba przesunąć bo zwężają drogę.no i nie poprawiło to bezpieczeństwa na tej krzyżówce.ja uważam że najlepsze rozwiązanie to dogadać się z tym właścicielem i odkupić lub zamienić za coś te kilka metrów placu ile tam będzie około 10 metrów i odblokować to odgałęzienie no i postawić znak zakaz zatrzymywania się i postoju.życie ludzi więcej chyba warte jak te 10 metrów placu.

  OdpowiedzUsuń
 12. wszystkiego najlepszego z okazji świąt dla wędrowca i dawnego i obecnego sołtysa.

  OdpowiedzUsuń
 13. A BYŁO
  tak fajnie....nie ma to jak po trupach do celu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawa myśl, proszę o rozwinięcie myśli "... po trupach do celu .." w kontekście stwierdzenia "Abyło tak fajnie" czyżby jest to zapowiedź, że teraz będzie ciekawie?

   Usuń
  2. Pani Sołtys będzie wiedzieć....

   Usuń
 14. Ta droga gminna to pas gruntu zawarty pomiędzy dwoma działkami prywatnymi. Na granicy działek i drogi ustawione są ogrodzenia> Tutaj mam pytanie o tą wiatę na śmieci o bokach ok 1m/1m ustawionej poza ogrodzeniem działki, czyli na drodze gminnej - ona Wam nie przeszkadza?

  OdpowiedzUsuń
 15. to gmina sprzedała część drogi i stworzyła niebezpieczeństwo na drodze i teraz nie ludzie mają szukać rozwiązania tylko gmina ma naprawić błąd i zapewnić bezpieczeństwo ludziom bo to są drogi gminne a jak nie to sprawę kieruje się wyżej.

  OdpowiedzUsuń
 16. mam pytanie, czy to ludzie zrobili sobie drogę na działce nie będącej własnościąż gminy - bo im było tak wygodniej?

  OdpowiedzUsuń
 17. Pozdrów i życzenia, dla p. Edyty w dniu Sołtysa.

  OdpowiedzUsuń
 18. Pozdrowienia i życzenia, dla p. Edyty w dniu Sołtysa.

  OdpowiedzUsuń