środa, 12 kwietnia 2017

Dyrektorzy placówek oświatowych na nową pięcioletnią kadencję

Źródlo: wegliniec.pl
Dyrekotr Szkoły Podstawowej w Ruszowie (przekształconej z Zespołu Szkół w Ruszowie) – Pani Irena Droś.
W związku z upływającą w dniu 31 sierpnia 2017 r ... kadencją dyrektorów wszystkich placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Węgliniec, Burmistrz Stanisław Mikołajczyk postanowił
o ogłoszeniu konkursów na stanowiska dyrektorów Miejskiego Przedszkola Publicznego w Węglińcu, Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie, Szkoły Podstawowej w Ruszowie oraz Szkoły Podstawowej w Węglińcu.

Konkursy na w/w stanowiska odbyły się w dniu 29 i 30 marca 2017r. Komisje konkursowe, w których skład wchodzili przedstawiciele gminy, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, rad pedagogicznych, rad rodziców oraz związków zawodowych jednogłośnie wybrały kandydatów na dyrektorów, których następnie zatwierdził Burmistrz.

Od dnia 1 września 2017r. dyrektorami poszczególnych placówek będą:

- Miejskiego Przedszkola Publicznego w Węglińcu – Pani Agnieszka Zawadzka,

- Szkoły Podstawowej w Węglińcu (przekształconej z Zespołu Szkół w Węglińcu) – Pani Sylwia Salas,

- Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie – Pani Lilla Ławniczak,

- Szkoły Podstawowej w Ruszowie (przekształconej z Zespołu Szkół w Ruszowie) – Pani Irena Droś.
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Węglińca przyszłym dyrektorom zostaną wręczone zarządzenia Burmistrza powierzające im stanowiska dyrektorów na okres 5 lat wraz z upoważnieniem do podjęcia czynności związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018.

1 komentarz:

  1. Miło czytać że Pani Irena Droś została wybrana na dyrektora Szkoły Podstawowej w Ruszowie to znaczy że znowu powieje miłą atmosferą w śród nauczycieli i uczni.Miłego dnia...

    OdpowiedzUsuń