niedziela, 2 kwietnia 2017

Paweł inspektorem ds. ochrony zwierząt

Dane kontaktowe Schroniska dla Zwierząt Małych
w Dłużynie Górnej:
+48 (75) 778 04 12,  
E-mail: schroniskodluzyna@gmail.com
Zwierzęta nie potrafią mówić ludzkim głosem, nie skarżą się, że coś je boli, że są głodne, że zaatakowała je choroba. W sprawie ich krzywd mogą interweniować tylko dobrzy ludzie. Do takich należy Paweł Walczak. Miło nam przedstawić inspektora ds.
ochrony zwierząt i wolontariusza schroniska dla zwierząt.
Pawła często możemy zauważyć na ulicach Ruszowa. Właśnie ogłosił nową akcję pomocy zwierzętom: “Zbiórka Karmy Wiosna 2017” 
Wszystkie dary można przynosić do:

1. Zespołu Szkół w Ruszowie ul. Zgorzelecka 2
2. Biblioteki Publicznej w Ruszowie, ul. Strzelecka 3
3. Niepublicznego Przedszkola w Ruszowie Akademia Wesołego Odkrywcy
ul. Ratuszowa 2


Paweł mówi: Zapraszam wszystkich na stronę SCHRONISKA dla ZWIERZĄT MAŁYCH w DŁUŻYNIE GÓRNEJ, gdzie znajdziecie dużo ciekawych informacji na temat m. in.: schroniska, adopcji zwierząt, wolontariatu a także wiele innych przydatnych informacji.
WEJDŹ, ZOBACZ I PRZYJEDŹ.
www.schroniskodg.pl
Cały artykuł z dnia 23 marca 2017:
Paweł Walczak 
Inicjatywa Dla Zwierząt zaprasza dzieci, młodzież oraz ich opiekunów: rodziców, wychowawców, nauczycieli, wszystkich chętnych i zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji na rzecz Schroniska Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej “Zbiórka Karmy Wiosna 2017”.
Do akcji można przystąpić w każdym momencie jej trwania czyli od 27 marca do 8 maja 2017.
Akcja ma na celu:
- zebrać jak najwięcej potrzebnych darów dla podopiecznych schroniska,
- nakierować młodych ludzi na odpowiednie sposoby postępowania ze

zwierzętami,
- pokazać młodzieży, że pomaganie zwierzętom może być satysfakcjonujące,

- przynieść korzyści potrzebującym i niosącym pomoc.
Serdecznie prosimy, aby do schroniska trafiały rzeczy, które są niezbędne, dlatego wprowadziliśmy punktację.
Za każdy dar będzie naliczana konkretna liczba punktów. Mamy nadzieję, iż punktacja sprawi, że nasza zbiórka stanie się bardziej przejrzystą. Za wszelki uwagi co do punktacji, będziemy Państwu bardzo wdzięczni. Każdą przyjmiemy jako szczery wkład
w usprawnienie akcji.
Chcielibyśmy też wyjaśnić, dlaczego niektóre rzeczy mają większą wartość punktową:
a) karma specjalistyczna mokra lub sucha – mamy w schronisku coraz więcej starszych
oraz chorych zwierząt, które karmione są tylko taką karmą. Niestety, karmy tej często brakuje. Nie oczekujemy, że karmy specjalistycznej zbierze się cała góra, ale zachęcamy do pomocy tym najbardziej potrzebującym czworonogom, których mieszka u nas coraz więcej...
Mamy również w schronisku:
- kota z alergią pokarmową potrzebującego karmy Sensitive,
-suczkę z marskością wątroby i chorą trzustką, która musi już do końca życia jeść karmę Hepatic,
-kilka naszych piesków ma wrażliwe żołądki dlatego potrzebujemy karm Gastro Intenstinal.
b) karma mokra “zwykła” dla psów jest również wysoko punktowana, ponieważ tej karmy potrzebujemy największą ilość.
c) porządne szelki średnich i dużych wielkości oraz grubsze smycze o długości powyżej 2-3m - w schronisku nie wyprowadzamy szczeniaków czy kotów na spacery, dlatego też cienkie
i delikatne szelki czy smycze po prostu się u nas nie przydają. Psy, nawet mniejsze, wyprowadzane na spacery raz w tygodniu mają sporą siłę i potrzebują solidnych, dłuższych smyczy, na których będą mieć więcej swobody.
d) szarpaki, piłki i podobne zabawki przeznaczone dla psów, legowiska, koce, kołdry (tylko nie z pierza) bardzo przydają się w schronisku - szczególnie maluszkom i zwierzętom starszym i schorowanym. Miski - najbardziej praktyczne są metalowe, ponieważ są odporne na uszkodzenia i łatwiej zachować ich czystość.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału! Mamy nadzieję, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem a nasze zwierzaki otrzymają wsparcie. Chcielibyśmy takie akcje zbiórkowe przeprowadzać regularnie. W tej edycji naszej akcji można zdobyć tytuł “Przyjaznej Łapy 2017”

Wszystkie dary można przynosić do:
1. Zespołu Szkół w Ruszowie ul. Zgorzelecka 2
2. Biblioteki Publicznej w Ruszowie, ul. Strzelecka 3
3. Niepubliczne Przedszkole w Ruszowie Akademia Wesołego Odkrywcy
    ul. Ratuszowa 2

6 komentarzy:

 1. Brawo! Więcej takich ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na naszym powiecie działa dużo dużo osób które mają uprawnienia Inspektora ds. Ochrony Zwierząt. Nasz oddział znajduje się w Zgorzelcu a główna siedziba w Zielonej Górze. Wszyscy jesteśmy grupą ludzi, którym zależy na dobru zwierząt.
  Więc jeżeli widzisz zaniedbane zwierzęta lub co najgorsze ktoś się nad nimi znęca daj znać. Na pewno tej sprawy nie zostawimy bez echa.
  Najlepiej wszystkie takie sprawy zgłaszać pod podany niżej kontakt. Wysyłając do Nas e-mail zostaw dane kontaktowe abyśmy mogli zadzwonić i dowiedzieć sie od Ciebie czegoś więcej. Dane kontaktowe są tylko dla Nas, więc nie ma obawy, że ta osoba od nas się dowie kto zgłosił sprawę zaniedbania.

  Oddział Zgorzelec:
  +48 533 307 296
  E-mail: idz.zgorzelec@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. nie tyle inspektorów jest nam trzeba co zmiany świadomości i odpowiedzialności właścicieli zwierząt. Świetnie, że jest kontakt ale co ma zrobić przejeżdżający np. ok. 24.00-1.00 przez Ruszów kierowca (nieznający terenu ani ludzi w naszej okolicy),któremu pod uto wbiegnie np pies, któremu trzeba udzielić pomocy. Gdzie szukać właściciela, który weterynarz przyjmie poszkodowanego zwierzaka o tej godzinie, kto ma za to zapłacić,itd.?

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby wiecej takich ludzi, którch los zwierząt nie jest obojetny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. myślę że to jest trochę tak jak kontrolowanie w biały dzień rezydentów naszego skweru a nie tych, którzy po nocach szaleją lub siedzą w autach w niewiadomym towarzystwie albo panoszących się po ruszowskich posesjach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy można wpłacać pieniądze?

  OdpowiedzUsuń