środa, 21 listopada 2018

Aktywni kibice UKS START Ruszów


W ramach działalności UKS START Ruszów uczestniczyliśmy wczoraj w meczu Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy MKS Zagłębie Lubin - Wisła Orlen Płock. Udział w wydarzeniu sportowym był nagrodą dla uczestników zajęć za systematyczność w zajęciach i aktywną postawę. Dzieci nie ponosiły żadnych kosztów związanych z wyjazdem i biletami wstępu na mecz. Był to drugi i ostatni w tym roku wyjazd na tego rodzaju wydarzenie sportowe w ramach działalności klubu (poprzedni odbył się w czerwcu na Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie). Obydwa wyjazdy
były możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie klub uzyskuje od Gminy Węgliniec. W czasie meczu piłki ręcznej uczestnicy zajęć mieli możliwość zobaczyć z bardzo bliska sportowców na poziomie najwyższym w tej grze zespołowej w Polsce. Byli także najaktywniejszą grupą zorganizowaną, która dopingowała lubiński klub. Wzorowa postawa naszych dzieci nie obeszła się bez uwagi organizatorów i prowadzących to wydarzenie spikerów, którzy przez mikrofon zachęcali wszystkich kibiców w hali, aby "w tak aktywny sposób wspierali grające drużyny, jak grupa młodzieży szkolnej". Nie było to jednak planem na wczorajszy wieczór. My zwyczajnie dobrze się bawiliśmy. Odzwierciedleniem tego miłego akcentu, który został dostrzeżony przez osoby związane z MKS Zagłębie Lubin, jest także fakt, że na oficjalnym profilu klubu w fotorelacji z wczorajszego meczu, wśród kilkudziesięciu zdjęć, tylko jedno nie przedstawia zawodników obydwu drużyn i ich trenerów, lecz grupę kibiców - oczywiście naszą (tutaj link: https://web.facebook.com/media/set/?set=a.2107215432655978&type=1&l=ae3f8be5f2 ). Dla wszystkich dzieci był to pierwszy w życiu kontakt z piłką ręczną na najwyższym poziomie.
Ostatnim większym zadaniem, jakie czeka nas w tym roku, jest jeszcze Bieg Mikołajkowy. Wzorem ubiegłego roku odbędzie się on około 6 grudnia i będzie polegał na promowaniu aktywności sportowej bez względu na porę roku, aby przy okazji tego ulubionego przez dzieci dnia - obdarować napotkane osoby słodkim podarkiem w czasie marszobiegu po naszej miejscowości. Uczestnikami biegu będą dzieci uczęszczające na zajęcia klubowe. Jeżeli jednak znajdą się osoby dorosłe lub byli uczestnicy szkolnych wydarzeń sportowych, którzy zachcą nam towarzyszyć w naszym biegu, to serdecznie zapraszamy!
Robert Grzelakowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza