sobota, 17 listopada 2018

Turniej gier planszowych „Wygrana i Niepodległa – warsztaty gier planszowych" - finał

Źródło: Fundacja Łużyce - wczoraj i dziś
Projekt „Wygrana i Niepodległa – warsztaty gier planszowych" realizowany przez Fundację „Łużyce – wczoraj i dziś” właśnie się zakończył.Jego zwieńczeniem był Turniej rozegrany w sobotę 17.11., w którym ochotnicy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy próbowali swoich sił siadając za sterami samolotów 7. Eskadry, 111
Eskadry pościgowej oraz Dywizjonu 303. Werbowali armię dla króla Jagiełły, przemierzali wraz z Misiem Wojtkiem szlak II korpusu. Rywalizowali o kolejny awans, a także starali się jak najszybciej dostarczyć rozkazy w powstańczej Warszawie. Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce wśród najmłodszych i młodzieży; aby wyłonić zwycięzcę konieczne były aż cztery dogrywki! Podczas turnieju towarzyszyła nam także liczna publiczność, spośród której kilka osób w pewnym momencie postanowiło także spróbować swoich sił na planszy. Pełne zaangażowanie oraz wysiłek wszystkich zawodników zasługiwały na uznanie i nagrodzenie. Przez cały czas towarzyszyła nam sportowa atmosfera i zasady fair play, nic więc dziwnego, że wraz z rozstrzygnięciem turnieju, niedawni rywale chętnie pozowali do wspólnej fotografii 

Cieszymy się, że udało nam się pokazać, iż poznawanie historii Polski oprócz obowiązku może być także świetną zabawą.
Dziękujemy naszym partnerom: Radzie Sołeckiej oraz Domowi Kultury w Ruszowie za nieocenioną pomoc w realizacji projektu.
Dziękujemy osobom i instytucjom, które wsparły nasz projekt: Panu Mariuszowi Wieczorkowi, Urzędowi Gminy i Miasta Węgliniec oraz Instytutowi Pamięci Narodowej.

Projekt dofinansowany był ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Projekt objęty był patronatem honorowym INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

Wielka galeria zdjęć  TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza