piątek, 23 listopada 2018

Sukces Szkoły Podstawowej w Ruszowie w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu”Autor: Irena Droś
Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 P.P. 7 Dyw. II AWP w Ruszowie zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu” dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” jako jedna z 289 szkół z całej Polski. Każda zakwalifikowana szkoła miała wykonać przez
co najmniej połowę uczniów szkoły Hymn Państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne.
My wybraliśmy „Gaude Mater Polonia” oraz „Marsz Polonia”.

Nasza szkoła została przesłuchana jako jedna z pierwszych, tj. 25 września 2018 r. (inne szkoły miały więcej czasu na przygotowanie, bo niektóre miały przesłuchanie nawet pod koniec października) przez znamienite jury składające się z samych profesorów Akademii Muzycznej.

Mimo tak krótkiego czasu na przygotowanie (dzięki determinacji przygotowującego grupę 121 uczniów Pana Krzysztofa Zielińskiego, uczniów biorących udział w licznych próbach; nauczycieli, którzy sprawowali opiekę nad uczniami w czasie prób i zadbali o piękną dekorację; rodziców, którzy odpowiednio ubrali dzieci i wyrazili zgodę na udział w konkursie) zdobyliśmy I miejsce w województwie, a tym samym nagrodę w wysokości 5000 zł. Nagrody pieniężne otrzymało jeszcze 18 szkół z całej Polski. Jest to bardzo duży sukces
i wyróżnienie dla naszej szkoły. Uroczysta gala wręczania nagród odbędzie się w Warszawie (prawdopodobnie w Pałacu Rzeczpospolitej w dniu 19 grudnia 2018 r.).
Bardzo dziękuję wszystkim za tak duży wkład w przygotowaniu naszych dzieci do konkursu, a szczególnie Panu Krzysztofowi Zielińskiemu, którego wysokie kompetencje i profesjonalizm pozwoliły nam odnieść tak wysoką lokatę.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza