środa, 29 czerwca 2016

Co nowego w Jagodowym Lecie?


Organzatorzy JL: Zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie mężczyzn, chętnych do pomocy przy Jagodowym Lecie w piątek o godz.17.00 - prace przygotowawcze

W trakcie przygotowań do Jagodowego Lata uzbierało się trochę zmian:
Przy otwarciu imprezy, o godz. 16.00, będzie oficjalne przekazanie nowo wybranym przedstawicielom Ruszowa- sołtysowi i radzie sołeckiej - "kluczy do bram wsi" przez odchodzącego sołtysa. Przy tej
okazji nowy sołtys z radą sołecką poczęstuje obecnych porcją tortu.  Warto przyjść i spróbować tych pyszności. 

Inną wiadomością jest przesłana przez zespół Lazy5, który miał być gwiazdą wieczoru, informacja, że nie
przyjadą na koncert. Treść podajemy w oryginalnej pisowni: 
Witam serdecznie z przykrością musimy poinformować, iż z powodu infekcji bakteryjnej dolnych dróg oddechowych ( tchawicy ) - jak twierdzi lekarz - wokalisty i niemożliwego powrotu do stanu homeostazy nie możemy wystąpić w ustalonym terminie. Przepraszamy za komplikacje i życzymy udanej imprezy. Lazy5 Pozdrawiamy.
No cóż, życzymy jak najszybszego powrotu do stanu homeostazy. 
Lazy5 to młodzieżowy zespół muzyczny. Jeżeli nie uda się na szybko kogoś innego zdobyć, to możemy się tylko cieszyć, że młodzież miała w maju, podczas Prezentacji artystycznych, występy "swoich" zespołów i nie powinna mieć deficytu muzycznego. A jako gwiazda wieczoru wystąpi (przestawiony z godz. 19.00 na 20.30) nasz rodzimy zespół PROGRESJA, będący na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Chwalmy się tym co mamy we wsi najlepszego, bo swojego.
Program i tak jest bardzo napięty, przez co organizatorzy obawiali się dużego "obsuwu" czasowego.

Zapewne dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie możliwość pogłaskania lub przejechania się na wielbłądzie Aladynie. Jest to wielbłąd dwugarbny, udomowiony, pochodzący ze stadniny koni w Jaroszówce, która to stadnina jest współorganizatorem zawodów konnych. W tym roku zawody będą na bardzo wysokim poziomie, ponieważ konkursy są pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego. Początek zawodów 10.30 na polu przy ul. Łużyckiej.

Grasuje u nas kolekcjoner plakatów - tych jagodowych plakatów, namalowanych przez dzieci. Widocznie wie, co piękne i dlatego kradnie je ze słupów i tablic. Ponieważ dzieci mają już wakacje, to nasza Halinka je teraz maluje i wiesza. A że maluje pięknie, więc i plakaty są coraz barwniejsze. Wystarczy spojrzeć uważnie wokół siebie, jeżeli jeszcze nasz zbieracz nie włączył ich do swojej kolekcji.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz