sobota, 18 czerwca 2016

Zawiadomienie

ZAWIADOMIENIE
Na podstawie § 13 Statutu Sołectwa Ruszów informuję, że
w dniu 26 czerwca 2016 roku odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa RUSZÓW

Wybory odbędą się w lokalu wyborczym w Domu Kultury w Ruszowie
w godzinach od 9.00 do 16.00

Wybór odbędzie się poprzez głosowanie do urny na kartach do głosowania.
 • Wybranym sołtysem zostanie kandydat z największą liczbą uzyskanych głosów.
 • Wybranym członkiem rady sołeckiej zostanie pięciu kandydatów z największą liczbą uzyskanych głosów.

W przypadku udziału w głosowaniu mniejszej liczby mieszkańców Sołectwa niż 5%(tj. 73 osoby) uprawnionych do głosowania, PONOWNY WYBÓR SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ NASTĄPIĆ MOŻE DOPIERO PO UPŁYWIE JEDNEGO ROKU.

Burmistrz Gminy i Miasta


8 komentarzy:

 1. 73 osoby będą napewno !! ( sami najbliżsi kandydatow) czyli wyniki już są znane ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Całej Radzie Sołeckiej życzę dużo zdrowia i wytrwałości do takich malkontentów jak powyżej. Sam nic nie robi oprócz marudzenia i drugiemu nie da. Okropność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. stwierdzam tylko fakt - jeżeli jeden kandydat na sołtysa - to po co wybory ! tak samo kandydaci do rady sołeckiej - skoro jest pięciu . szkoda kasy na komisje wyborcze nie ma szans żeby wybrać kogoś innego . są chętni do pracy to bardzo dobrze ,życzę również dużo zdrówka i pomyślności w pracy z mieszkańcami .

   Usuń
  2. Komisje wyborcze pracują społecznie, nie wiem o jakiej kasie tu mówisz - są chętni do prac społecznych to trzeba ich uszanować i nie wymyślać głupot. A czy znacie już humor o największym plotkarzu Ruszowa? Jak myślicie, kto to jest?

   Usuń
 3. Komisje wyborcze to powiedzmy, że może i pracują za darmo, ale już papier, długopisy, herbatki, wody itp. , itd. to już kosztują i anonimowy z 22:18 ma słuszną rację !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówimy słuszna racja- nie wiesz o tym.

   Usuń
 4. Sprawia Ci przyjemność takie szukanie dziury w całym? Więcej papieru i długopisów dzieci z I klas zużywają niż idzie na wybory sołeckie. Tym bardziej herbatki i wody nikt nie sponsoruje. Demokracja ma swoje prawa: mamy możliwość, poprzez udział w głosowaniu, wyrażenia swojego zdania. W krajach, w których panuje dyktatura, inaczej to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. mamy w Ruszowie kogoś bardzo oszczędnego nawet chce oszczędzać na papierze i długopisach a nawet wodzie i herbacie może to i dobrze. może ta osoba by chciała kandydować wtedy było by w czym wybierać. bo tak to jest tylko wybór czy mieć sołtysa czy nie.

  OdpowiedzUsuń