piątek, 3 czerwca 2016

Zmiany wśród duchowieństwa Diecezji Legnickiej w roku 2016

GOŚĆ LEGNICKI
Redakcja
Zmiany będą od 27 czerwca 2016 roku (poniedziałek). LINK
Są już zatwierdzone zmiany w Diecezji Legnickiej. Zmiany dotyczą także parafii w Ruszowie.
Pod pozycją nr 41 wpisano informację:
Osoba: Pławecki Antoni, Funkcja: proboszcz
Parafia: Ruszów, pw. Zmartwychwstania Pańskiego
Dokąd idzie: Rezydent, Legnica, pw. św. Jacka
Kto przychodzi: Mianowski Piotr

33 komentarze:

 1. Zmiany na wsi: nowy sołtys i nowy proboszcz.

  OdpowiedzUsuń
 2. W piachach by sie tez przydalo

  OdpowiedzUsuń
 3. Po księdzu Jerzym żadne już nie będzie dobry, zresztą i czasy się zmieniły teraz kler tylko łasy na kasę a nie na pomoc bliżnim

  OdpowiedzUsuń
 4. dlaczego wędrowiec nie powiadamia ludzi że nie będzie wody i kiedy będzie.chce zrobić cherbate a tu w kranie pusto a jak się umyć czy cokolwiek ani wcześniejszych ostrzeżeń ani nic znów ktoś zawiódł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może by się tak zastanowić czy obok budynku coś się nie stało i nie wybijalo wody. Bo pewnie to był powód odlaczenia wody na łużyckiej. Ale lepiej zlinczowac wędrowca.

   Usuń
 5. plotki znosicie ze wsi a ze wody nie bedzie to nikt nie powiadomi na wedrowcu !Ech

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasz obecny kaplan bardzo duzo zrobil kosciolek zadbany plebania tez, jako gospodarz byl bardzo dobry, tylko z mlodzieza nie umial jakosc wspolpracowac.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ten nowy to skąd ? Mam nadzieje że nie ze Starego Węglińca ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeżeli to ten sam, to awansował do nas aż z Gdańska :) 3 czerwca przechodzi od historii. Mam nadzieję, że w końcu Ruszów będzie miał normalnego księdza, który będzie ludzi jednoczył, a nie dzielił.

  Ks. Marcin Mianowski - wikariusz

  Urodził się 31 października 1969 r. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1999 r. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Od 1 lipca 2014 jest wikariuszem w naszej parafii .Poprzednio pracował w parafii św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, a wcześniej w parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie. W naszej parafii prowadzi wspólnotę ministrantów i lektorów. Przygotowuje młodzież do sakramentu bierzmowania, koordynuje działania związane z katechezą w parafii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj obawiam się że to nie o tego księdza chodzi...

   Usuń
  2. Po zdjęciach wygląda na tego samego. Jestem ciekawy jak go oceniają obecnie parafianie w Niedźwiedzicach.

   Usuń
  3. Jest to ksiądz z Niedźwiedzic. Rocznik święceń 1977

   Usuń
  4. Co za bzdury, zmiany wśród księży diecezjalnych występują tylko w obrębie diecezji, nie ma możliwości żeby ksiądz z Gdańska przyszedł do Ruszowa...

   Usuń
  5. O własnie i to dobre zdanie też mam nadziej ze nowy ksiądz będzie ludzi jednoczył a nie dzielił i że nie będzie tak strzygł owieczek jak obecny.

   Usuń
 9. Mam nadzieje, że bedzie inny .. Bedzie jednoczył ludzi i nas polubi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanuj pasterza swego, bo możesz mieć gorszego. Nasz starał się dbać o kościół. Może nie zawsze miał do nas cierpliwość ale nie robił nikomu krzywdy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak wkońcu zmieniają proboszcza to teraz juz piszecie że będzie gorszy,że taki czy owaki,że jak z Gdańska to nie może do Ruszowa! Wam nie można dogodzić! Będzie to będzie! Mniejmy nadzieje ze nie będzie tak samo! Proboszcza zmieniajcie ale sołtysa juz nie bardzo ten jest w sam raz... M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja...jestem za -sołtys Widuch jest w porządku i szkoda ze nie bedzie kandydował:(

   Usuń
 12. Że z gdańska to nie znaczy że gdzieś bliżej tu nie jest! a Niedźwiedzice to woj dolnoślaskie gdzieś okolice CHojnowa

  OdpowiedzUsuń
 13. Coś mnie się wydaje że ks.Piotr będzie tylko na okres tzw. przejściowy.Obecny bardzo dużo zrobił dla parafii a jako gospodarz jest dobry i tylko dodać wikariusza a nie zmiany...

  OdpowiedzUsuń
 14. Sołtys dobrze jakby może chciał startować na następną kadencję, wiem że ma już dość ale inny też choć będzie chciał dla wszystkich dobrym to i tak znajdą się opozycjoniści.Trzeba naprawdę być odpornym na ataki co niektórych.

  OdpowiedzUsuń
 15. Aleksadrze Pitura chyba zrobiłeś gafe! w opisie redakcji jest ks. Piotr Mianowski a ty piszesz nam o ks. Marcinie Mianowskim

  OdpowiedzUsuń
 16. taki problem to nie problem tu jest duży problem http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wladimir-zyrinowski-dla-fakt24pl-wybuchnie-wojna-w-czerwcu/0gmcfe9

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Facet jest wariatem ale z pewnymi punktami jego wypowiedzi się zgadzam. Nie potrzebnie romansujemy z Ukrainą nie potrzebne to nam, no i Lwów jest nasz :)

   Usuń
 17. No to w końcu Piotr czy Maciej bo to różnica ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak jak napisano w info - Piotr. Maciej to zupełnie inna osoba.

  OdpowiedzUsuń
 19. Piotr Mianowski to jest fajny ksiądz,na pewno dzieci go polubią.

  OdpowiedzUsuń
 20. Piotr Mianowski - Bardzo dobry ksiądz, dobry gospodarz, w remont kościoła i domu parafialny włożył bardzo dużo własnej pracy, zorganizował duże dotacje na remont kościoła oraz włożył w remonty własne fundusze. Mam nadzieje, że praca w tej parafii będzie dla niego nagrodą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ks. Piotr Mianowski- oprócz tego, że jest dobrym gospodarze, to mówi bardzo ładne kazania oraz bardzo dobrze spowiada. Na pewno nowi parafianie będą z niego zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 22. A można źle wyspowiadać !!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

  OdpowiedzUsuń
 24. Swietny Ksiadz z naszych terenow, byl proboszczem w Jedrzychowicach, sam wlasnymi silami ja remontowal, jezdzil starym maluchem, a w wolnym czasie pracowal w stolarce na plebani. Porzyczalismy od niego maszyny stolarskie ktore sam kupowal. Gratuluje takiego proboszcza, moze bedzie czasemodwiedzal Zarska Wies ....

  OdpowiedzUsuń
 25. a co z kasiedzem w kosciwelnikach srednich.chyba juz czas na wymiane - prawda parafianie?

  OdpowiedzUsuń