niedziela, 19 czerwca 2016

Zuzanna i kandydaci - za nami sobotnie spotkania

Autor Jadwiga Kuternozińska
Jak żyć? To pytanie zadajemy sobie chyba wszyscy. Jaka jest recepta na stress Zuzanny Ziomeckiej z Wysokich Obcasów?
Mieliśmy okazję posłuchać o nowej metodzie na stress i pośpiech. Pani Zuzanna Ziomecka opowiedziała o metodzie mindfulness - metodzie uważności.  Mówiła o prawdziwym życiu dzisiejszych celebrytów, które nie jest takie słodkie, jak usiłuje nam się to zaprezentować w tv czy tabloidach. Obecne na spotkaniu dwie panie psycholog, pani doktor od wilków, pani weterynarz, psychotronik, dyrektor MGOK, radny i nasi mieszkańcy (łącznie ponad 30 osób) spowodowali, że dyskusja, która rozpoczęła się na spotkaniu, toczyła się jeszcze 2 godziny
przy kawie i ciastach. I na zewnątrz budynku. 
Wydarzenie to jest jednym z elementów składowych projektu Biblioteka zawsze po drodze - promocja literatury i czytelnictwa dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne przy partnerstwie Towarzystwa Przyjaciół Czerwonej Wody.

O 17.00 było drugie spotkanie z kandydatami na sołtysa i członków Rady Sołeckiej w Ruszowie. Wiecie ile osób przyszło dodatkowo? Jak to u nas - aż 2 osoby (słownie: dwie). Do filozofowania będzie wielu. Pozostawię to bez komentarza... 
W tle widać wystawę o Ruszowie, a także na jednym ze zdjęć jest program Jagodowego Lata 2016. Ania Deluga w czasie przerwy pomiędzy spotkaniami zdążyła pobiec do naszego parku i nazbierać garść prawdziwków. 

8 komentarzy:

 1. Dwoje zainteresowanych wyborami! To ja się pytam gdzie jest ruszowska inteligencja? Gdzie młodzież szkolna, rodzice i nauczyciele, którzy powinni uczyć na przykładach z życia, co to jest władza we wsi, co to są wybory. Może wtedy młodzi poczuliby się odpowiedzialni za miejsce, w którym żyją.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja powiedzial bym tak sami sklad dobraliscie to bedzie i git po co te wywody macie wladze u nog.zycze aby wam sie wiodlo wszystko po waszemu,powodzenia pokazcie na co was stac a za 4 lata podsumuje iwas ocenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego dzielisz mieszkańców na Wy i Ja? - wiesz co to jest praca zespołowa na rzecz miejscowości? przemyśl to i nie próbuj dzielić i osądzać, tylko włącz się w pracę, a i Tobie będzie dobrze tu mieszkać i żyć

   Usuń
  2. Najpierw naucz się pisać po polsku, a później będziesz oceniał innych

   Usuń
 3. Najlepiej oceniają ci którzy nic nie robią według włsnej miary,a"oni" chcą coś zrobić dla naszej miejscowości,tak wynika z rozmów z kandydatami do rady sołeckiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziwicie się że dwóch przybyło. A czego oczekiwaliście ? Władza nas cały czas robi w balona czy to stado nierobów z wiejskiej czy nasi gminni włodarze. Ludzie maja dość łażenia w wolną niedziele na wybory i oddawania głosów które i tak nic nie zmieniają. Więc nie ma się co dziwić że takie jest zainteresowanie, oby tylko frekwencja dopisała na wyborach, a może nie warto iść.

  OdpowiedzUsuń
 5. Samorząd wiejski to nie żadna władza, to nasi przedstawiciele. Grupa naprawdę wspaniałych osób chce coś zmienić we wsi na lepsze. Trzeba im pomóc, udzielić wsparcia, a nie na starcie rzucać kłody pod nogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią, grupa ludzi ze świeżym spojrzeniem chce się włączyć w pracę dla Ruszowa - udzielmy im wsparcia i zaufania- nikt inny nie chciał się podjąć tego wyzwania - brawa wielkie dla nich!!!

   Usuń