piątek, 10 czerwca 2016

Kandydaci do Rady Sołeckiej Ruszowa

M. Koza - kandydat na sołtysa
Kandydaci do nowej Rady Sołeckiej Ruszowa złożyli swoje listy z poparciem w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu. 
Kandydatem na sołtysa jest Mirosław Koza. Na członków rady kandydują: Danuta Wawrzynek, Wielisława Wasyłew-Zwierz, Paweł Lubarski, Jerzy Peroński, Marek Glapa. 
Wybory będą 26 czerwca 2016 - w niedzielę - w godzinach 9.00-16.00 w Domu Kultury w Ruszowie.
Każdy z nas powinien pójść i zagłosować, ponieważ przy braku 5% frekwencji (73 osoby) pozostaniemy przez rok bez sołtysa i rady. Kandydaci poniżej.

Danuta Wawrzynek. Zamieszkała przy ul. Świerczewskiego. Mężatka, 1 dorosły syn.  
Wielisława Wasyłew-Zwierz
Zamieszkała w Polanie, gdzie kupiła nieruchomość. Jeszcze pracuje we Wrocławiu, ale z chęcią poszuka pracy bliżej. Psycholog z wykształcenia. Mężatka, 2 córki.Paweł Lubarski - kandydat do rady sołeckiej.
Zamieszkały przy ulicy Ratuszowej. Prywatna inicjatywa związana z Warsztatem Montessori oraz inne prace tymczasowe. Żonaty, dwoje dzieci.

Marek Glapa - kandydat do rady sołeckiej Zamieszkały przy ulicy Szklanej. Pracuje w Nadleśnictwie w Żaganiu. Żonaty, 2 córki.Jerzy Peroński zamieszkały przy ul. Wójtowskiej. Pracuje na własny rachunek w ZUL. Żonaty, 3 dzieci.

Kandydat na sołtysa - Mirosław Koza. Zamieszkały przy ul. Zgorzeleckiej. Żonaty, 2 dorosłych dzieci.


24 komentarze:

 1. I to jedyny komplet brawo tylko co robi jurek ale to najlepszy czlowiek na moj glos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko Peroński moj faworyt, zycze mu najwiekszejszego poparcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się też życzę poparcia. Ale i sołtys moze się sprawdzić, emeryt ma dożo czasu i doświadczenie życiowe wiec moze się uda.

   Usuń
 3. Jak sie ciesze ze wrescie normalni myslacy beda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mocna drużyna- świeża krew

  OdpowiedzUsuń
 5. Redakcja: wyjaśniamy, że Rada Sołecka Ruszowa liczy od 3 do 5 członków plus sołtys. Możemy zagłosować na wszystkie osoby, które się zgłosiły, lub na wybrane. Kandydaci, którzy otrzymają choćby 1 głos wchodzą do rady. Oczywiście przy 5% frekwencji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto jest obecnie w Radzie Sołeckiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecna Rada Sołecka Ruszowa: Władysław Widuch - sołtys, Agnieszka Piasecka i Grzegorz Tyrakowski - członkowie. Byli jeszcze Edward Stasiak i Janusz Jurczak (Janusz zrezygnował ze względu na pracę poza granicami Polski).

   Usuń
 7. Pełny skład i taki zapewne będzie wybrany ale czy wszyscy wytrzymają całą kadencje? czy Pan p.Mirku będzie musiał działać np.z trzema radnymi oby tak nie było....

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydałoby sie , aby proponowani członkowie rady sołeckiej cokolwiek o sobie napisali , bądz powiedzieli na jakimś spotkaniu w klubie , to są nowi mieszkańcy których nie znamy ? ZEBRANIE PODPISÓW TO NIE WSZYSTKO ! chcą pracować społecznie to ok ale czy dla mieszkańców ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, ze choć oni wystawili swoje kandydatury. Innych nie było. Teraz nasza kolej: pójdźmy do urny wyborczej 26 czerwca. W przypadku za małej frekwencji wyborczej (mniej niż 73 osoby) podatki i inne sprawy będziemy załatwiać bezpośrednio w Urzędzie, a nie u sołtysa.

   Usuń
  2. dlaczego od razu w urzędzie, można na poczcie, w banku no i przez internet też można.

   Usuń
  3. Anonimowy13 czerwca 2016 16:14 nie siej fermentu do tej pory i tak większość spraw załatwiałem w urzędzie a opłaty robiłem przez internet, wiec sołtys mi nie potrzebny.

   Usuń
  4. Ja, ja, ja - czysty egoizm. Nie jesteś sam we wsi. Gdy nie będzie sołtysa, nie będzie tez funduszu sołeckiego. Fundusz sołecki na doposażenie wsi tez Ci niepotrzebny?

   Usuń
  5. Ależ ja chce sołtysa tylko takiego który zadba o odśnieżone ulice, który będzie dbał o mieszkańców wszystkich a nie tylko o nielicznych. A jak takiego ma nie być to lepiej niech nie będzie wcale. Sołtys też charytatywnie swojej funkcji nie sprawuje a gminę mamy biedną wiec moze nie warto kasy tracić.

   Usuń
  6. Ależ chciej. Im więcej masz chęci tym mniej kłopotów będziesz miał(a). Bo jak zechce Ci się odśnieżyć to do sołtysa pretensji mieć nie będziesz.

   Usuń
 9. starsi ludzie zazwyczaj kont w internecie nie mają, na poczcie i w banku trzeba dodatkowo zapłacić prowizję - taniej będzie zagłosować i wybrać soltysa

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie bylem za obecnym soltysem i radą sołectwa pamietajmy jedno niema kasy to i soltys ze złota bedzie to nic nie zrobi a zedy dzialac to trzeba nie tylko chcciec ale miec pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. JAK MOŻNA GŁOSOWAĆ NA KOGOŚ KOGO SIĘ NIE ZNA !!!

  OdpowiedzUsuń
 12. No właśnie - nowi mieszkańcy... A jak to świadczy o "starych" mieszkańcach? Chyba nie najlepiej. Jeszcze się nic nie wydarzyło, a już piętrzą się pretensje.

  OdpowiedzUsuń
 13. TO WCALE NIE PRETENSJE ?! przecież wiadomo ,że wszyscy przejdą ! - to oczywiste.. chodziło mi o to ,żeby cokolwiek o sobie napisali - bo naprawdę mieszkańcy nie znają kandydatów! i tak jak juz ktoś pisał nie wszyscy mają dostęp do internetu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Redakcja: zapraszamy w sobotę na spotkanie z kandydatami - http://ruszowplus1.blogspot.com/2016/06/rozpoznajmy-kandydatow-do-rady-soeckiej.html

   Usuń