wtorek, 27 maja 2014

Rewizyta i Odjazdowy bibliotekarz

Będzie można pojeździć na koniach
Autor Jadwiga Kuternozińska
Dobrze jest być goszczonym przez innych, ale dobrze jest miłych gości widzieć u siebie. Jest wtedy okazja pochwalić się naszymi perełkami. Dwa tygodnie temu byliśmy w Iłowej. Podziwialiśmy park i pałac. W rewanżu oprowadzimy gości po naszym ruszowskim parku i po odrestaurowanym kościele na cmentarzu Później pojedziemy wspólnie grillować w gospodarstwie agroturystycznym "U Jasinka" w Kościelnej Wsi. Oby tylko pogoda dopisała.
Ale po kolei:  podczas ostatniego rajdu do Iłowej ze strony nauczyciela i opiekuna grupy rowerowej tamtejszego Gimnazjum padła propozycja: zintegrujmy uczniów naszych szkół. Na tym wyjeździe był Krzysztof i Jakub- uczniowie, z którymi na gorąco temat obgadano. Czemu nie? Zróbmy to w Dniu Dziecka na terenie pomiędzy naszymi miejscowościami. Wyszło na Gospodarstwo agroturystyczne "U Jasinka". Spotkanie polegałoby na poznaniu się i ewentualnie zorganizowaniu zabaw i zawodów pomiędzy uczniami naszej i iłowskiej szkoły. Tu inwencję pozostawiamy gimnazjalistom. Przedtem pokażmy gościom Ruszów.
Ponadto KLAP zaprasza wszystkie dzieci, (także te najmłodsze, nie chodzące jeszcze do szkoły) wraz z opiekunami do włączenia się w tym dniu do wspólnego grillowania, jeżdżenia na kucykach, zabaw. Lub zwykłej wyprawy turystycznej i przebywania ze sobą na świeżym powietrzu. Taki piknik rodzinny. 
Za przyszykowanie i rozpalenie grilla oraz możliwość korzystania z sali kominkowej, kuchni i toalety składamy się po 5 zł na rzecz gospodarzy. Dodatkowo jazda na koniach czy kucykach- po 5 zł.od przejażdżki. Ze sobą dobrze jest mieć kawałek kiełbasy, kaszanki na ruszt, czy kto co tam lubi oraz napój.
Dodatkowo w tym dniu nasz rajd będzie pod hasłem "Odjazdowy bibliotekarz". W ubiegłym roku, w ramach tej akcji, jechaliśmy do Czerwonej Wody zbierając po drodze chętnych. W tym roku zapraszamy grupy rowerowe i indywidualnych rowerzystów do przyjechania do nas, do Ruszowa i wspólnie do Kościelnej Wsi. Na miejscu będą czytane bajki, będzie teatrzyk z pacynkami, kiermasz książek używanych. 
A oto nasz plan godzinowy w dniu 1 czerwca (niedziela), można dołączyć do grupy w dowolnym momencie:
1. spotkanie grup rowerowych w parku w Ruszowie-   10.00
2. zwiedzanie parku                                                 10.00- 10.25
3. zwiedzanie odrestaurowanego kościoła                  10.30- 11.00
4. dojazd do "Jasinka"                                             11.15- 11.45
5. piknik, gry i zabawy                                            12.00 -

 Zapraszamy.
A tak było w ubiegłym roku w Czerwonej Wodzie:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza