środa, 9 grudnia 2015

Kiermasz pierogowy, wystawa i stroiki

Dawna rodzina ruszowskich aptekarzy
Autor Jadwiga Kuternozińska 
Już w piątek, 11 grudnia, KGW i KLAP zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy. W programie przewidziano wystawę starych zdjęć związanych z Ruszowem, robienie stroików świątecznych i pyszne pierogi o różnych smakach. Rozpoczęcie kiermaszu o godz. 14.00. Warsztaty przygotowywania stroików od godz. 16.00. Zapraszamy. Autor wystawy na zdjęciu poniżej.


1 komentarz:

  1. Udało nam się dotrzeć do albumu rodzinnego. Najprawdopodobniej jest to rodzina ruszowskich aptekarzy Kunze, o czym świadczą opisy fotografi. Pod fotografią seniorów rodu widnieje nazwisko Kunze. Są to najprawdopodobniej dziadkowie w serbołużyckich strojach. Pod zdjęciem najmłodszych dzieci widnieje nazwa miejscowości Rauscha, a pod zdjęciem rodzinnym opis w języku niemieckim "aptekarze z Ruszowa". Zdjęcia wykonane zostały przez fotografów z Drezna oraz z Lipska. Kötzschenbroda to dzielnica z saksońskiego miasta Radebeul w dzielnicy Miśni być może tam właśnie mieszkali dziadkowie naszych aptekarzy.

    Reprodukcje albumu będzie można obejrzeć w Bibliotece w Ruszowie. Zapraszam do obejrzenia jakże ciekawych śladów z przeszłości Ruszowa...

    OdpowiedzUsuń