czwartek, 17 grudnia 2015

Średnia wieku 61,5

Film został zrealizowany w Bolesławcu przez p. Kazimierza Surmę, pracownika MBP; Dziękujemy.
Chce wam się tak? A chce. Wtedy nie myślimy, gdzie nas boli, ile w portfelu do kolejnej emerytury. Żyjemy na
wysokich obrotach, mamy przyjaciół i zajęcie. Nie starzejemy się tak szybko, jak inni w naszym wieku, a nawet mniej chorujemy. To jest recepta na młodość.
Można już podsumować występy grupy teatralnej składającej się z członków KGW i KLAP. Występy poprzedziło 14 prób. Szycie strojów, robienie czapek, sań, szykowanie rekwizytów zajęło kolejne godziny i finanse. Ale czego się nie robi dla sztuki. Trud zrekompensowały nam  pochwały i zaangażowanie młodych i starszych widzów. Wystawiono 6 przedstawień: 4 dla dzieci i 2 dla dorosłych. Dla dorosłych forma i dialogi były zmienione na bardziej frywolne. Naszymi odbiorcami były dzieci z przedszkola i szkoły z Ruszowa, Gozdnicy i Jagodzina, oraz dorośli z grupy seniorów z Bolesławca i członkowie Rady Seniorów z terenu gminy Węgliniec.  
Obsada: 
Pani Mikołajowa - Jadwiga Kuternozińska
Mikołaj - Mirosław Koza
Elfy  - Janina Piróg, Halina Brzyska, Maria Wilk, Danuta Wawrzynek, Zdzisława Więcek, Teresa Łazowska
Rudolf Czerwononosy - Anna Deluga
Renifery Janina Gardowska, Irena Wiatrowska, Patryk Sobczak, Władysława Wróbel, Józefa Wrona, Halina Halik
Pan Majster - Mirosław Koza
Obsługa techniczna - Edward Remiszewski, Paweł Lubarski
Pomoc charakteryzatorska i techniczna - Danuta Koza,  Henryk Drozdek
Dziękujemy serdecznie p. Edycie Petrunio za udostępnienie kostiumu p. Mikołajowej. 
Zaprzyjaźnieni bolesławieccy seniorzy, którzy oglądali sztukę, zrealizowali filmik z naszym udziałem. Otrzymaliśmy zaproszenie na Dzień babci i dziadka do Czerwonej Wody. Pani Maria chce pokazać "swoim" seniorom jak można się bawić życiem, będąc na emeryturze.
Grupa teatralna działa przy Bibliotece Publicznej w Ruszowie od kilku lat. Jest to już 6 sztuka wystawiona na scenie teatralnej. Zaczęliśmy od "Babcia i piraci", potem było "Brzydkie kaczątko", "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "O Kasi co koniki miała" i teraz "W pracowni św. Mikołaja".









Pierwszy od prawej: Kazimierz, który stworzył film o naszym występie

4 komentarze:

 1. Wasz występ bardzo się spodobał naszej publiczności. I jest wiele pozytywnych komentarzy z tym związanych. Ja bardzo dziękuję wszystkim, a zwłaszcza Jadzi za tak wielkie serce i energię. Mam nadzieję, że to dobry początek na bardziej długofalową współpracę pomiędzy naszymi bibliotekami i społecznościami. Kilka pomysłów chodzi mi po głowie. Podzielę się nimi z Jadzią i pewnie coś pozytywnego się wykluje.
  A ode mnie osobiście, to ja Wam bardzo dziękuję. Bliższe poznanie Was to bardzo pozytywne doświadczenie. Cieszę się, i trzymam z Wami kontakt. Już z Jadzią mamy pewne sprawy w przygotowaniu, jednak nie wszystko zależy od nas.
  A Wam moi drodzy i wszystkim Ruszowianom życze od siebie i od całego kręgu przyjaciół - Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. I Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Filmik jest superowy !!! tak trzymać , gratuluję i pozdrawiam cały zespół aktorski Wszystkim życzę Pogodnych i Wesołych Świąt spądzonych w ciepłym rodzinnym gronie oraz nowych poysłów w Nowym Roku . Ola

  OdpowiedzUsuń
 3. Józia i Halinka najlepsze :P:P:P

  OdpowiedzUsuń