wtorek, 22 grudnia 2015

Rok 2016 - to silna grupa biblioteczna

Autor Jadwiga Kuternozińska 
Burza mózgów i ustalenie planu działań na rok 2016, wtorek, 4 stycznia,  godz. 16.00. 
Przybył dzisiaj Mikołaj do Biblioteki Publicznej w Ruszowie. Jest on współczesnym świętym, przyjechał autem, a przywiózł bagażnik pełen książek do naszej placówki. Dużo woluminów dla dzieci, i młodzieży, ale i dla dorosłych coś się znajdzie. A Mikołajem tym była
nasza znajoma z warsztatów robienia ikon, p.Wielisława Wasyłew-Zwierz, współzałożycielka Fundacji Polana Projekt. I właśnie w ramach działań tej Fundacji i wspólnie z Fundacją Wrocław Miasto Kobiet podczas jarmarku pchli Targ Kasztanowa 7 zorganizowano zbiórkę książek dla ruszowian.  Część już dotarła, reszta dojedzie w najbliższych dniach.
Nie to jest jednak najważniejsze. Ważniejsze jest to, że wokół biblioteki zawiązuje się grupa osób zainteresowanych współpracą z czytelnią, wspomaganiem jej, działań nad wyrobieniem nawyków czytelniczych dzieci i młodzieży. Burza mózgów i ustalenie planu na 2016 r. będzie w przyszłym roku, 4 stycznia, o godz. 16.00 w BP w Ruszowie. Agnieszka, Halina, Kasia, Wiela, Paweł to grupka, która zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką czytelniczą. Jest już kilka pomysłów, które należy przedyskutować. 
Grupa założycielska ma nowe spojrzenie na temat. Osoby ją tworzące pochodzą w większości spoza Ruszowa (4 z 5), ale tu się osiedlili i żyją naszymi problemami. Zapraszamy na spotkanie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza