czwartek, 3 grudnia 2015

Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Węgliniec

źródło: www.wegliniec.pl
Przedstawiamy projekt Strategii Rozwoju Gminy i Miasta Węgliniec na lata 2016 - 2025. W załączeniu projekt dokumentu oraz formularz konsultacji. Na uwagi do strategii czekamy do 16.12.2015r. Formularze można przesłać na adres email: wegliniec@wegliniec.pl lub na dres Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec - ul. Sikorskiego 3 59-940 Węgliniec, bądź złożyć w sekretariacie urzędu.

6 komentarzy:

 1. Wszystko ładnie pięknie ale w strategii gminy nie widzę planów dotyczących budowy kanalizacji w ruszowie, o ile pamietam to we wcześniejszych latach były takie plany wiec o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie marudź. Masz okazję to zgłosić. Przecież strategia jest właśnie podana do konsultacji, więc możesz zgłaszać swoje uwagi. Zresztą było spotkanie dot. prac nad strategią i wszyscy chętni mogli w tym uczestniczyć i zgłaszać swoje pomysły. Byla informacja o tym podana do pubu. wiadomości, nawet na Wędrowcu, którego czytasz i się też na nim udzielasz. Masz okazję dodać coś od siebie do tej strategii. A tak w ogóle to ludzie nie mają świadomosci ile będą płacić w pierwszych latach od zrobienia kanalizacji. Może to być nawet ok 20 zł za 1 m3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze nigdzie nie ma takiej stawki za m3 ścieków i takiej nie będzie, po drugie za wywóz beczkowozem z szamba jest stawka około 28zł za m3. Uważam, że powinniśmy mieć kanalizacje w Ruszowie albo dofinansowanie przez gminę do przydomowych oczyszczalni ścieków, tak jak to robi wiele gmin w Polsce.

   Usuń
  2. W Ruszowie będzie a Wy będziecie płacić.

   Usuń
 3. objętość beczkowozu jest w litrach - czy tak trudno obliczyć?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe dlaczego podałes stawkę 20 zł skoro w gminie obowiązuje stawkę trochę ponad 5 zł i dlaczego miałbym coś zgłaszać skoro dawno było podane, ze będzie budowana kanalizacja to raz a dwa nie wiem czy to już od tego roku czy tam w następnych latach za brak kanalizacji w gminie bedą kary a kto będzie je płacił...my wszyscy

  OdpowiedzUsuń