wtorek, 8 grudnia 2015

Podpisz i Ty


Autor: Redakcja WR
Grupa mieszkańców Ruszowa postanowiła przeczytać zapisy w projekcie nowej Strategii Rozwoju Gminyi Miasta, w tym naszej miejscowości. Ich uwagę zwrócił zapis, w którym kolejny raz przesuwa się termin rozpoczęcia budowy sali widowiskowej, spalonej przed 16 laty.  Strategia Obecna mówi o latach 2015-2020. Zapisy w tworzonym obecnie projekcie informują o latach 2018-2022. Przesunięto termin o kolejne 3 lata. 
Ruszów jest najaktywniejszą wsią w gminie. Sala jest niezbędna i młodym i starszym. W związku z tym
postanowiono zebrać podpisy mieszkańców, aby przywrócić poprzedni termin. Zaproszamy do rozmowy radnych i sołtysa. Spotkanie ma się odbyć w Domu Kultury w piątek, 11 grudnia, po kiermaszu pierogowym, o godz. 19.00. Listy do podpisu są wyłożone w ruszowskich sklepach i instytucjach usługowych. Termin dostarczenia list do Urzędu w Węglińcu upływa 16 grudnia 2015. 
21 komentarzy:

 1. Czy burmistrz też został zaproszony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Redakcja: Nie, najpierw muszą się wypowiedzieć nasi przedstawiciele.

   Usuń
 2. Burmistrz zawsze jest mile widziany w Ruszowie, nie tylko jako strona. Jeśli jest zainteresowany tematem również może nas odwiedzić. Może coś podpowie co ułatwi procedury urzędowe nie jako burmistrz, tylko jako zwykły obywatel. Chętnie poznamy sposób w jaki Jagodzin pozyskiwał środki na sale. Może wystarczy tylko powtórzyć procedury zmieniając nazwę Jagodzin na Ruszów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Red. Dlatego jest podane do publicznej wiadomości. Każdy zainteresowany może przyjść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmmmmmm ?? no właśnie, w jaki sposób Jagodzin pozyskał środki, przecież ich sala jest placówką terenową MGOK. ten sam dyrektor no i koledzy (koleżanki) z pracy po fachu/

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.wegliniec.pl/pl/article/1216

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dziwnego, ze dla Ruszowa brakuje kasy.

   Usuń
  2. można? - można!

   Usuń
 6. Jejku proszę o info także na słupach w Ruszowie a nie tylko a necie, przeczytałem za późno a w żadnym sklepie nie dostałem petycji do podpisania, gdzie mogę się wpisać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co PRYWATNE sklepy mają z tym wspólnego?

   Usuń
  2. Redakcja: Żaden problem. Można wziąć kartkę papieru i odręcznie stworzyć taką listę jak poniżej. Podpisać i dostarczyć ją do swojego radnego.
   Lista osób
   popierających proponowane zmiany w projekcie Strategii Rozwoju Gminy Węgliniec na lata 2016-2025 dotyczące budowy sali widowiskowej w Ruszowie.

   Lp. Imię i nazwisko adres zamieszkania podpis


   Usuń
 7. Szkoda czasu i fatygi jeśli brak funduszy !!!!! Skąd wziąć tyle kasy ???

  OdpowiedzUsuń
 8. Na dzisiejszej komisji radni wpisali z tego co wiem to do strategii

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszyscy ruszowscy radni tego się domagali

  OdpowiedzUsuń
 10. A do tej pory radni mięli oczy na Ruszów zamknięte. Nie czytali strategii, nie zauważyli że 2015 się zbliża a nic nie drgnęło z salą a tu terminy mijają a cyferki zmieniają, może przerzucona sala będzie na "po wyborach" niech inni się martwią. Do tej pory gdyby strategia była strategią a nie dokumentem typu kopiuj - wklej powielanym co jakiś czas, sala by już była. Chyba nikomu nie zależało na sali. Oj, radni, radni.

  OdpowiedzUsuń
 11. salę trzeba było odbudować zaraz po spaleniu kiedy temat był jeszcze "gorący" gdzie byli radni z tamtego okresu, jakie decyzje oni podjęli,co oni zrobili?

  OdpowiedzUsuń
 12. No właśnie. Trzeba było odbudować wtedy kiedy stały jeszcze mury.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czepiacie się co niektórzy krzykacze sali i nagle bardzo jej chcecie, ala gdyby nie zamieszanie z placem zabaw który chcieli niektórzy zrobić w tym miejscu to byście sobie o tej sali nie przypomnieli. Taka racja. A tak w ogóle to po co ta sala. Wesele można w zajeździe jakimś zrobić. Jest w Ruszowie i taniej to wyjdzie niż samemu charować na sali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że nawet nie wiesz po co jest sala. Mieszkaniec Ruszowa jesteś czy Warszawy? Jeżeli nie uczestniczysz w życiu kulturalnym a tylko siedzisz w barze lub przed monitorem to się nie mądruj.

   Usuń
  2. Sala jest po to by się na niej bawić. Plac zabaw jest po to by dzieci również się mogły bawić. Gdy rodzice spędzają czas z dziećmi dziś, procentuje to w przyszłości. Dziś w Ruszowie można bawić się na placu zabaw w szkole (który jest zamykany) na orliku można grać w piłkę tylko wówczas gdy otwarty. Boisko Viktorii otwarte tylko dla potrzeb klubu. W parku też można korzystać z placu zabaw lecz nie w pełni bo niebezpieczne konary dalej zalegają a nikt nie wie co z tym zrobić. Na zewnętrznych siłowniach pozostaje się powyginać, choć metal w dupę nie grzeje, a zima tuż tuż. Oto oferta Ruszowa dla mieszkańców. A prywatnie można czas spędzić w "Open 24h" ale też tylko jak światełko się zabłyśnie.

   Usuń
  3. Boisko jest na czyimś terenie, więc nie można wymagać czegoś więcej. Co do placu zabaw i Orlika się zgodzę. Żadnych rozrywek, poza inicjatywami tego KLAP-u i meczami na stadionie.

   Usuń