czwartek, 14 czerwca 2018

Jagodowy Rajd Rowerowy już 7. lipca

21 km leśnych ścieżek pieszo-rowerowych i dwie trasy: dla rodzin z dziećmi i dla tych żądnych wrażeń.


Mało kto wie, ale w lasach wokół Kościelnej Wsi znajdują się przepiękne przewyższenia idealne do spacerów i uprawiania sportów. Zróżnicowanie lasów i wysokości jest duże jak nigdzie indziej. Jest tam także wiele atrakcji historycznych, a niebawem także i rekreacyjnych.
7. lipca podczas Jagodowego Lata odbędzie się inauguracja pieszo-rowerowego szlaku leśnego zwanego potocznie single-trackiem. Przez najciekawsze tereny znajdującej się tam moreny czołowej
zbudowano ścieżki leśne, które biegną po prostu pomiędzy drzewami. Dotychczas te tereny były odwiedzane przez myśliwych, grzybiarzy i osoby zbierające jagody. Teraz wszystko się zmieni, bo las otwiera się na turystów i miłośników przyrody.

Tego dnia będzie także można przejechać się ścieżkami biorąc udział w Jagodowym Rajdzie Rowerowym.


Każdy kto dysponuje rowerem (a także jeśli nie dysponuje, ale o tym zaraz) może wejść na ten link [klik] i zgłosić swoje uczestnictwo. Zapisy będą się także odbywały w dniu imprezy, jednak wtedy nie będzie gwarancji otrzymania pakietu startowego.


Jeśli nie masz roweru, na miejscu będzie możliwość wypożyczenia aż 30 udostępnionych przez Centrum Sportowo Rekreacyjne w Radomierzycach. Wystarczy w formularzu zaznaczyć opcję "będę chciał wypożyczyć rower na miejscu". 


Uczestnicy rajdu będą mieli do wyboru dwie trasy: rodzinną i dynamiczną. W obu przypadkach będzie można odwiedzić najciekawsze miejsca ukryte w naszych lasach.

Jakie? Oto kilka z nich:
Głaz Wilhelma II - ostatniego cesarza Niemiec, przy którym ustrzelił swojego pierwszego głuszca. W tym miejscu znajdziecie także skrytkę geocachingową, w której zostały
umieszczone historyczne rzeczy dotyczące tego władcy.



Wieżyca - 180 m n.p.m. - najwyższy punkt w okolicy zwany dawniej Königs Berg czyli Królewska Góra, na której znajdowała się niegdyś wieża obserwacyjna. Dziś na tym miejscu znajduje się ogromna trójkątna podstawa betonowa.



Kamień Nadleśniczego Reinhardta Facilidesa - ten rozdział jest dopiero odkrywany przez ruszowską grupę historyczną, a pierwsze wyniki badań zostały opublikowane tu: [klik]


Ponadto liczne wiaty przystankowe, wieża widokowa i punkty obserwacyjne.



Gdzie się spotykamy? W parku miejskim. Dokładnie tutaj :)
Wydarzenie na Facebooku: [klik]
Zapisy: [klik]

Organizatorzy:
Edyta: +48 518 800 438
Grzesiek: +48 793 495 481

Gosia: +48 604 148 557

Filmy promujące poprzednie edycje rajdu rowerowego:



















Autor: Aleksander Pitura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz