środa, 12 listopada 2014

Gdybym był bogaty, czyli zdobywamy "Skrzypka na dachu"

Na górze ekranu, w playerze można
 posłuchać melodii z tego musicalu
Dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos.

Ruszów należy w gminie Węgliniec do wsi, która najczęściej korzysta z dóbr kultury. Wracamy do tematu wyjazdu do Opery Wrocławskiej. Prosiliśmy Państwa o wyrażenie opinii co do  repertuaru operowego. Padały różne propozycje świadczące o Waszym obyciu ze spektaklami. Po namyśle zdecydowaliśmy się na musical "Skrzypek na dachu". Jest on zapewne wszystkim znany ze sztandarowej piosenki "Gdybym był bogaty". "Skrzypek" to adaptacja powieści Szolema Alejchema. Opowiada o losach żydowskiej
rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka.
Można się zapisywać na wyjazd.

Data spektaklu: 15 stycznia 2015- czwartek. 
Godzina spektaklu: 19.00 (wyjazd ok. 16.00). 
Koszt biletu wraz z przejazdem 80 zł. 
Termin zapisu: do końca listopada. Im szybciej tym lepiej.
Osoba do kontaktu: Jadwiga Kuternozińska, Biblioteka Publiczna w Ruszowie, tel. 728600168
A oto informacje o musicalu:
Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tewje, który marzył o bogactwie i targował się z Bogiem. Wrocławska inscenizacja tego najsłynniejszego musicalu świata jest tradycyjna, bliska broadwayowskiemu pierwowzorowi – zachowuje to, co w tym dziele jest najważniejsze, dodając to, czego widz oczekuje.
W odtworzonej z pietyzmem i utrzymanej w chagallowskim nastroju Anatewce, bohaterem jest zbiorowość. Reżyser wskrzesza świat, którego już nie ma, zmieciona przez historię żydowska wioske z początku XX w.
Atutem spektaklu jest monumentalna dekoracja, dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos, i przełamanie konwencji przez uteatralnienie scen dialogowych. Zobaczymy przedstawienie całkiem niebłahe, dające rozrywkę, ale i zmuszające do refleksji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz