niedziela, 27 stycznia 2019

Dziękujemy naszym widzom - tym dużym i małym

Bardzo cieszymy się słowami uznania od dyrektora Szkoły Podstawowej w Ruszowie skierowane w stronę Grupy teatralnej "Pirat" LINK. My również chcemy podziękować widzom, którzy bardzo mocno przeżywali treść fabuły wołając do nas z widowni z ostrzeżeniami, doradzając i klaszcząc do taktu piosenek. Bardzo nas też ucieszył odbiór najstarszych klas - to już nie dzieci, a młodzież - ale tak samo zasłuchani i śledzący grę aktorów z przejęciem, choć bez komentarzy, bo wstyd przed
kolegami. 
Oprócz ruszowskich uczniów gościliśmy też uczniów (wraz z opiekunami) z Parowej i naszych przedszkolaków z babciami i dziadkami. Występy zaszczycili też dyrektorzy okolicznych szkół - z Pieńska p. Cezary Bajorek, z Węglińca p. Sylwia Salas oraz z Parowej p. Anna Sygut, a także radny powiatowy p. Szymon Mikołajczyk, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Sportu w Radzie Miejskiej Węglińca p. Dawid Szymczak oraz  ruszowski radny p. Grzegorz Tyrakowski.  
"Piraci" wystąpili z "Krawcem Niteczką" już 14 razy. Każdy występ dla ok. 60-80 widzów daje niebagatelną liczbę tysiąc osób. I już jest kolejna prośba z przedszkola w Zgorzelcu od 100 maluchów, lecz wystąpimy dopiero w okolicach 21 marca - pierwszego dnia wiosny. Zainteresowani mogą umawiać się bezpośrednio w Bibliotece Publicznej w Ruszowie lub pod nr 784118188.
Jadwiga Kuternozińska
Zdjęcia Janusz Wilk, Edward Remiszewski


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza