środa, 2 stycznia 2019

Szkolna Wigilia Kresowa

Autor: Irena Droś
Szczęśliwego Nowego Roku 2019!
W dniu 21 grudnia 2018 r. (w ostatnim dniu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia) odbyła się Szkolna Wigilia Kresowa. Wzorem lat ubiegłych w sali gimnastycznej byliśmy świadkami programu świątecznego „Święta nocka” przygotowanego przez zespół wokalny PRYMA i nawiązującego w tym roku  do świąt w okresie wprowadzenia stanu wojennego w
Polsce. Program ten był uwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć naszej szkoły związanych z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Gościli u nas: Pan Mariusz Wieczorek- Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec; Pan Jerzy Peroński- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu; Radni Rady Miejskiej w Węglińcu: Pani Bogusława Glonek, Pan Stanisław Papież, Pan Dawid Szymczak, Pan Grzegorz Tyrakowski;  Ks. Piotr Mianowski- Proboszcz Parafii Ruszów; Pani Beata Bogacz- Inspektor ds. oświaty; Pan Mirosław Koza- sołtys Ruszowa; Pani Edyta Petrunio- Przewodnicząca Rady Rodziców; przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Ludzi Aktywnych Pirat w Ruszowie; rodzice, uczniowie i dawni pracownicy szkoły podstawowej. Miłym akcentem naszego spotkania było wręczenie nagród z dwóch konkursów, tj. „Razem w pełni sprawni” oraz „Do Hymnu”. Ks. Piotr Mianowski poprowadził wspólny opłatek dla wszystkich zebranych, a życzeniom nie było końca.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie brali udział w Klasowych Wigiliach, 
gdzie otrzymali kresowy poczęstunek, tj. pierogi, barszcz, kluski z makiem i kutię. Zaproszeni goście spotkali się również na poczęstunku w stołówce szkolnej. Dla wszystkich kresowy poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Ludzi Aktywnych Pirat 
w Ruszowie. Jak co roku Panie przygotowały dla nas tysiące pierogów i innych smakowitości- za co serdecznie im dziękujemy! Dziękuję również nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za trud związany z organizacją tak dużego przedsięwzięcia. Szczęśliwego Nowego Roku 2019!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza