piątek, 8 stycznia 2016

Dziękujemy za wspólne 2 lata

Redakcja.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się do redagowania Wędrowca i sprawiają, że jest on wszechstronny tematycznie i na bieżąco aktualizowany. Dziękujemy zarówno Czytelnikom jak i Reporterom.
Rozpoczęliśmy prowadzenie tej strony od artykułu o Spotkaniu opłatkowym w styczniu 2014 roku. Obecnie umieściliśmy artykuł o tej samej tematyce, tylko 2 lata później, w 2016. Gdy zaczynaliśmy swoją pracę, było bardzo burzliwie. Zastanawialiśmy się nad sensem prowadzenia nowego bloga. Zdecydowało to, że jest on lekki technicznie do obsługi. O opinię
zapytaliśmy też naszego sołtysa.  Stwierdził, - dlaczego nie, piszcie, zakładajcie nową stronę jeśli macie ochotę. A w duchu pomyślał (do czego się później przyznał): o czym Wy będziecie pisać, przecież są dwie inne strony, jaki sens ma powielanie informacji. Jak widać, tematów nie brakuje, strona żyje, codziennie uzupełniana o nowe wiadomości. Kto ma coś do przekazania: szkoła, przedszkole, OSP, SO, MGOK czy osoby prywatne wysyłają artykuły, które są natychmiast publikowane. Komentarze, które na początku były pisane bez cenzury, obecnie są publikowane po moderacji. Niektóre z nich są po prostu wredne, szkalujące innych, poruszające sprawy polityczne, od których staramy się uciec lub bełkotliwe, nie wnoszące nic do poruszanych tematów. Ale są też pod postami konstruktywne dyskusje dotyczące naszej miejscowości. Nie zawsze  są zgodne z tym, co myślą członkowie Redakcji, ale zawsze z szacunkiem publikowane. Szanujemy naszych Czytelników i staramy się pracować wytrwale i efektywnie, ale tez często "obrywamy" od frustratów. Mimo to nie zrażamy się, a wręcz bawimy, gdy próbuje się nas wszelkimi sposobami obrażać. Odporność mamy dużą. Czasami jest tak, że to Czytelnicy się obrażają, słysząc od nas, że strona jest w 100% prywatna, bez złotówki dofinansowania skądkolwiek i nie ma możliwości odgórnego sterowania piszącym Zespołem. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się społecznie do redagowania Wędrowca i sprawiają, że jest on ciekawy i na bieżąco aktualizowany.
Opublikowaliśmy w ciągu tych dwóch lat 1303 artykuły (prawie 2 dziennie), 5270 komentarzy. Odwiedzają nas ludzie z całego Świata. Np. w dniu dzisiejszym były to kraje: 
Polska
1102
Rosja
213
Niemcy
51
Stany Zjednoczone
10
Holandia
9
Francja
8
Hiszpania
6
Luksemburg
6
Wielka Brytania
5
Dania
4

 I to nas cieszy. Dziękujemy. 

5 komentarzy:

 1. Wykasowaliście konkurencję

  OdpowiedzUsuń
 2. Istnieje mnóstwo prasy niezależnie od siebie. W sklepach są różnego typu gazety, w TV wiele programów. Dużo sklepów świetnie prosperuje. Aby się utrzymać, trzeba ciężko pracować. Samo się nie zrobi. W Wędrowcu widać zaangażowanie i pracę wielu osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. takie jest prawo rynku

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć nie zawsze zgadzam się z wami, to gratulacje za determinację i pisanie nawet wtedy, gdy nic się nie dzieje w Ruszowie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piszeci rozne sprawy i to wam dziekuje. Bedac osoba po drugiej stronie potraficie dokopac kazdemu,czy nie masz wyrzutow gdy kladziesz sie spac jak ta osoba to przezywa. TO NIE KOMUNA WSTYD ABY PO KIMS POJECHAC.RACHUNEK SUMIENIA.A CZY WY MACIE?

  OdpowiedzUsuń