niedziela, 17 stycznia 2016

Uczniowski Klub Sportowy Ruszów "Start" rozpoczął swoją działalność


W imieniu Zarządu Klubu
Wiceprezes Robert Grzelakowski
Formalnie w 2016 roku zaczynamy swoją działalność. Działamy przy Zespole Szkół w Ruszowie. Nasz klub tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu w naszej miejscowości. Działalność klubu jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Gminy i Miasta Węgliniec. Do tego rodzaju działalności zachęciła nas możliwość udziału w programie Lider Animator , realizowanym przez Sport Support (udział w programie to także wsparcie finansowe). Naszym celem jest
udostępnianie i promowanie różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej od przedszkolaka do seniora. Planujemy realizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży oraz imprezy sportowe dla uczestników w każdym wieku. Nasza najważniejsza i największa impreza w 2016 roku to "Integracja poprzez sport - Biegi przełajowe i marsze nordic walking dla każdego" (14 maja - Park przy Żagańskiej) , która będzie realizowana na podobnym poziomie, co w roku 2015. 
W naszej ofercie znajdują się także mniejsze imprezy w czasie ferii i wakacji, o których wkrótce poinformujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym powstanie klubu było możliwe. Wsparcie w początkowych etapach zakładania klubu było bardzo cenne. Szczególnie dziękujemy nauczycielom, pracownikom i rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Ruszowie, Urzędowi Gminy i Miasta w Węglińcu, Inspektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu - Panu Bogdanowi Walczakowi, Panu Edwardowi Remiszewskiemu i Erykowi Lewandowskiemu.
Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków finansowych na swoją działalność oraz poszukiwaniu osób chętnych do współpracy.

W linku znajduje się informacja, jak możesz przekazać Swój 1% podatku, wspierając naszą działalność.Każda przekazana złotówka będzie pomagać nam w realizowaniu potrzeb naszego środowiska w dziedzinie aktywności sportowej i rekreacyjnej.3 komentarze: