niedziela, 3 stycznia 2016

Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe


19 komentarzy:

  1. A kto jest tym organizatorem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co mi wiadomo to Rady Sołeckie Ruszowa i Kościelnej Wsi, radni, KGW, KLAP, biblioteka, MGOK, Rada Seniorów i osoby niezrzeszone - być może ktoś jeszcze

    OdpowiedzUsuń
  3. W Polanie też mieszkają samotni , może by chcieli uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym !!

    OdpowiedzUsuń
  4. Polana to przecież sołectwo ruszów, dla mnie bez wątpienia są Oni zaproszeni

    OdpowiedzUsuń
  5. Tylko, że to jest spotkanie dla wszystkich, bez względu na status rodzinny. O samotnych w zaproszeniu nie wspomniano, a to powinno być spotkanie szczególnie dla osób samotnych !!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem właśnie dla samotnych - spotkanie opłatkowe! jak to bywa w innych miejscowosciach -rodziny to raczej miały w domach swoich wigilie ,ale znajac naszych mieszkanców to przyjda pojeść smakołyków...nawet z rodzinami..

      Usuń
    2. Z Twojej wypowiedzi wynika, że małżeństwo albo osoba mieszkająca z synem czy córką nie może przyjść?

      Usuń
    3. Oczywiście ,że kazdy może przyjść , ale uważam ,że w szczególności osoby samotne , które nie miały się z kim podzielić opłatkiem i zaznać smaku potraw wigilijnych a takich jest wiele może i przydało by się osobiste zaproszenie tych osób...

      Usuń
    4. UWAZAM ,że zaproszeniem osób na spotkanie opłatkowe powinni się zająć radni osobiście zaprosić osoby samotne !! , tak jak zbierali podpisy ,aby kandydować , potrafili się przejść po chalupach to niech teraz też się przejdą , bo i tak nic nie robią ...

      Usuń
  6. Masz rację, zresztą widać to na załączonych zdjęciach, jak to było w ubiegłym roku. Rodziny dobrze sytuowane i na pewno osoby nie samotne !!! Osoby samotne ze względu na swoją godność i honor są tym faktem skrępowane i zazwyczaj nie przychodzą, ponieważ nikt im o tym nie powiedział, także najczęściej nie mają dostępu do internetu !!! Coś w tym wszystkim nie gra i to bardzo !!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Osoba samotna też może być dobrze sytuowana, a osoba w związku małżeńskim też może być samotna. Kto ma godność i honor przynosi coś na stół wigilijny i siada obok tych skrępowanych. A nie jak w latach ubiegłych obok burmistrza.

      Usuń
    2. obok burmistrza siedział proboszcz a obok prezydenta minister tak było jest i będzie a w tej kolędzie dla każdego miejsce w ciepłym zakątku będzie. To kto ma usiąść obok burmistrza, w dwóch sołectwach jest pewnie ponad 2 tys mieszkańców?

      Usuń
  7. Są jakieś niedorzeczności w Twojej wypowiedzi: godność i honor nie pozwala samotnym iść na spotkanie opłatkowe?!!! Usiąść przy stole z innymi i podzielić się opłatkiem?!!! Próbujesz dzielić Ruszowian na lepsze i gorsze sorty?!
    Wstęp jest dla wszystkich jednakowy. Informację taką głosił też ksiądz na wszystkich mszach. A jeżeli wiesz, że ktoś jest niedoinformowany, to po prostu do niego podejdź i go poinformuj. Opłatek jest dla wszystkich. Nie można do jednych biegać z zaproszeniem, a innych, którzy nie są może samotni, ale chętni do przyjścia, omijać. Już tak jednego roku było, że pół ludzi się obraziło, bo samotnego sąsiada zaprosili, a innego chętnego nie ponieważ mieszkał np. z córką.

    OdpowiedzUsuń
  8. masz problem? to weź przyprowadź osobę samotną z rodziny, z bloku, z Twojej ulicy. Zobacz ile wartości dodanych: 1 - osoba samotną będzie na opłatku; 2 - Ty też będziesz; 3 - pomożesz tym którzy organizują spotkanie; 4 - wszyscy się integrują. Ponadto co to znaczy osoba samotna? dla mnie jest to osoba, która nie ma współmałżonka, rodziców, dzieci, krewnych, przyjaciół. Ile w Ruszowie jest takich osób? Przykład starsza pani mieszkająca na drugim piętrze - wydaje się że jest osobą samotną tak, a jej syn z rodziną mieszka ok.300 m dalej, więc czy ta osoba jest osobą samotną, jeżeli tak to należałoby zastanowić się nad sensem znaczenia rodziny i tu jest problem a nie w tym jak ci ludzie którzy coś próbują zrobić, jak mają oni dotrzeć do tych wszystkich osób samotnych, wyciągnąć z domu, przywieźć je, odwieźć co mało mają oni roboty? chyba każdy może się włączyć i udzielić pomocy. zaznaczam osobiście na ile mogę to pomagam, może niewiele ale zawsze coś pomagam.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ale zrobiła się kołomyja !!! Z komentarzy wynika, że po części każda osoba jest osobą samotną, więc może zaprośmy te ponad 2 tysiące mieszkańców, wtedy wszyscy będą zadowoleni i wszystko będzie OK !!!!!!! :)))

    OdpowiedzUsuń
  10. samotność jest stanem psychicznym a nie fizycznym. Człowiek mieszający sam nie będzie samotny bo będzie otoczony rodziną, przyjaciółmi ale też osoba mieszkająca w "rodzinie" może czuć się osamotniona.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dlatego nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę, niech idzie ten co chce iść na Spotkanie i tyle

      Usuń
  11. czy będzie fotoreportarz z spotkania opłatkowego ?

    OdpowiedzUsuń
  12. Tak, będzie już wkrótce

    OdpowiedzUsuń