piątek, 29 stycznia 2016

Zmierzch PRL-u

kliknij na zdjęcie
Autor: Irena Droś 
Zapraszamy do Ruszowa, aby obejrzeć drugą część wystawy „Zmierzch PRL-u”
W dniach od 1 lutego do 10 lutego 2016 r. w godzinach od 900 do 1400 w ruinach Kościoła Poewangelickiego w Ruszowie można obejrzeć druga część wystawy plenerowej „Zmierzch PRL-u”. (Pierwszą część wystawy można obejrzeć w budynku Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec).

Wystawa prezentuje archiwalne fotografie z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i odzwierciedla życie w tamtych czasach. Pozwala przede wszystkim młodemu pokoleniu zapoznać się z przeszłością, a starszym przypomina jasne i ciemne strony PRL. Uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie obejrzeli już wystawę w dniach 28-29 stycznia 2016 r. 

Organizatorem tej wystawy na terenie naszej gminy jest Pan Alfred Janicki, który wypożyczył ją z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, a staraniem i kosztem Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec została sprowadzona i wyeksponowana w naszej Gminie.

Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach od 900 do 1400 do sekretariatu Zespołu Szkół w Ruszowie, by pobrać klucz do ruin i obejrzeć wystawę. ZAPRASZAMY! NAPRAWDĘ WARTO!3 komentarze:

  1. W weekendy również ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko w dni robocze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czyli to jest głównie dla dzieci i emerytów. Dla dzieci bo mają ferie a dla emerytów bo mają kupę czasu. Reszta pracuje w tych godzinach. Gratuluję organizacji pani Dyrektor. A może po tym czasie jechac do pani do domu po klucz?

    OdpowiedzUsuń