piątek, 8 stycznia 2016

Spotkanie opłatkowe 2016

Tekst: www.wegliniec.pl
Zdjęcia i filmiki: Edward Remiszewski
W dniu 6 stycznia 2016 r. w Domu Kultury w Ruszowie obyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli mieszkańcy Ruszowa i Sołectwa Kościelna Wieś. Głównym celem spotkania opłatkowego była integracja mieszkańców, podtrzymanie więzi międzyludzkich oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Antoni Pławecki, oraz dzielenia się opłatkiem. Charakter spotkania podkreślił i uświetnił występ zespołu składającego się z najmłodszych dzieci, prowadzonego przez instruktora DK p.Anna Jagiełło jak
i również występ zespołu wokalnego dorosłych działającego przy DK w Ruszowie. Śpiew kolęd w wykonaniu najmłodszych i dorosłych członków zespołów, do którego to śpiewu włączyli się uczestnicy spotkania opłatkowego stworzył niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Dla wszystkich licznie zebranych przygotowany został także poczęstunek składający się z potraw wigilijnych, a przygotowanych przez panie z KGW i KLAP.

Organizatorami spotkania byli Sołtys Sołectwa Ruszów Władysław Widuch i Sołtys Sołectwa Kościelna Wieś Czesław Kołodziejczak wraz z Radami Sołeckimi. 
W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Węglińca Waldemar Błauciak oraz Radni Rady Miejskiej: Stanisław Papież, Maria Fedyczkowska, Grzegorz Tyrakowski i Mariusz Mól.

 Duża galeria zdjęć TUTAJ (kliknij, a następnie wybierz opcję pokaz slajdów)


Występ zespołu dziecięcego działającego przy domu Kultury w Ruszowie. 
Instruktor Anna Jagiełło


Kolędy śpiewa zespól muzyczny prowadzony przez p. Zbigniewa Wilgana5 komentarzy:

 1. oj, oj chyba idzie nowe lepsze. nowy zespół nie wspomnę o przepięknej dekoracji

  OdpowiedzUsuń
 2. Instruktor DK- właściwy człowiek na właściwym miejscu. Poświęca mnóstwo własnego czasu nie licząc na profity. Gratuluję postawy, tak dalej Pani Anno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli jest na pensji to o jakich profitach mowa?

  OdpowiedzUsuń
 4. zespół dziecięcy-rewelacja,brawo,brawo

  OdpowiedzUsuń