środa, 6 stycznia 2016

Od przedszkola po fundację

Autor Jadwiga Kuternozińska
Grupa osób chcąca działać przy Bibliotece Publicznej w Ruszowie spotkała się w dniu 5. I, 2016. Było bardzo konkretnie i na temat. Podjęta została współpraca na rzecz działań czytelniczych i kulturalnych.W spotkaniu uczestniczyli: dyr. Przedszkola Niepublicznego Akademia Wesołego Odkrywcy w Ruszowie, p. Sylwia Lipska, która potrafiła stworzyć placówkę przedszkolną o bardzo wysokim poziomie, p. Wielisława Wasyłew-Zwierz - psycholog, zajmująca się m. in.
wyrównywaniem szans u dzieci niepełnosprawnych oraz rozwojem osobistym dorosłych, a jednocześnie założycielka Fundacji Polana, artystka tworząca piękne obrazy, we Wrocławiu zorganizowała zbiórkę książek dla naszej czytelni, p. Agnieszka Glapa, nauczycielka w tutejszym gimnazjum,prowadzi od kilku lat zajęcia w bibliotece z jęz. angielskiego, ukończyła szkołę muzyczną, posiada jeszcze kilka rodzajów dyplomów zawodowych,  p. Paweł Lubarski związany z Warsztatem Montessori, bardzo zaangażowany w zagadnienia dotyczące historii Ruszowa, założyciel TV KLAP, p. Edward Remiszewski, założyciel Wędrowca Ruszowskiego, pasjonat historii, fotografii, mający ogromną wiedzę na temat naszych terenów przyrodniczych, szef Koła Ludzi Aktywnych "Pirat",  p. Katarzyna Nakonieczna, nauczycielka klas 1-3, świeżo po studiach i z głową pełną pomysłów na temat zajęć z czytelnictwa, p. Halina Halik, emerytka posiadająca wolny czas i chętna do pomocy przy pracach reorganizacyjnych w bibliotece, ma zainteresowania malarskie, choć sama określa to jako "kiczowanie", oraz ja, czyli Jadwiga Kuternozińska - bibliotekarz tutejszej biblioteki od 20 lat.
Wywiązała się dyskusja na temat problemów społecznych dotykających współczesne dzieci i młodzieży oraz próby zdiagnozowania naszego środowiska. 
Podczas narady padło wiele propozycji zajęć, w jakie każda z obecnych osób chciałaby się włączyć. Bardzo cenne było wzajemne poznanie się i wymiana doświadczeń i zasobów, jakimi każda z obecnych osób dysponuje.  Terminarz poszczególnych działań jest w trakcie uzgodnień
Następne spotkanie grupy będzie 11 lutego o godz. 15.00. Zapraszamy osoby chętne do współpracy.
Pierwsze wspólne spotkanie w biblioteceOtrzymaliśmy już 2 kartony książek, następne wkrótce dojadą

Pasjonatki malarstwa wymieniają doświadczenia

P. Sylwia i Agnieszka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz