poniedziałek, 7 marca 2016

I znów tablice ogłoszeń

Obok PKS jest piękna tablica
Autor Jadwiga Kuternozińska
Usłyszałam w sklepie komentarz, że ktoś nie wiedział o organizowanym dniu kobiet. Bo wszystkie info niby tylko w internecie. Spojrzałam na mijane tablice. W wielu miejscach były powieszone ogłoszenia, ponadto dwukrotnie wysyłane były smsy o koncercie. Jednak... można coś poprawić.
Obok przystanku autobusowego jest piękna, duża tablica ogłoszeń. I bardzo dobrze. Ale żal, że tam,
gdzie najwięcej ludzi przechodzi, czyli obok sklepów i parkingu, nie ma żadnej. Chcąc powiesić ogłoszenie w tym miejscu idzie się do sklepów i prosi o możliwość powieszenia. Niedaleko są dwa betonowe słupy ogłoszeń. Sprawdzają się w przypadku zawodowych "wieszaczy", którzy posiadają klej. Natomiast bez kleju, w jednorazowych potrzebach (np. klepsydry), słup wymaga zakupu tubki z tym specyfikiem. 
A może któryś z zakładów drzewnych z odpadowych desek zbiłby taką tablicę i umieścił, np. obok parkingu? Ułatwiłoby to przekaz informacji mieszkańcom, przykładowo o organizowanej rocznicy szkoły, Majówce, Jagodowym Lecie itp.
Taką tablicę z panelowych listewek zrobili mężczyźni pracujący przy Jagodowym Lecie 2 lata temu obok Domu Kultury w Ruszowie. Sprawdza się znakomicie. I w centrum problem z wieszaniem po drzewach i sklepach zniknie w momencie osadzenia tablicy.
Na zdjęciach poniżej widać dzisiejsze plakaty, które nie poprawiają wizerunku Ruszowa.Poniżej tablice w dobrym stanie: obok PKS i Domu Kultury.

3 komentarze:

  1. moja rodzina dowiedziała się o koncercie z ogłoszenia na betonowym słupie no i w rozmowie panie też wskazywały na ogłoszenie pozostawione w sklepie

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem po co te wywody, juz po kto chcial to byl.Na drugi rok zrobicie tablice, i bedzie git wszystkie Panie przyjda oczywiscie zainteresowane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Skoro ludzie obwieszają sklepy i drzewa, to jest widocznie jakiś problem do rozwiązania. Zgadzam się że tablica ułatwi życie mieszkańcom.

    OdpowiedzUsuń