niedziela, 27 marca 2016

Nocne lądowanie śmigłowca LPR w Ruszowie.


Autor Janusz Droś OSP Ruszów
Dzisiejszej nocy ok. godziny 0,50 na boisku piłkarskim Victorii w Ruszowie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 13)
z bazy we Wrocławiu w celu transportu osoby poszkodowanej w wypadku drogowym na ul. Zgorzeleckiej w Ruszowie. Przygotowanie lądowiska ,oświetlenie, zapewnienie bezpieczeństwa oraz łączność radiową zapewnili ruszowscy strażacy przy wsparciu OSP Jagodzin. W tym czasie pierwszy zastęp OSP Ruszów wspólnie z JRG PSP Zgorzelec działał na

miejscu wypadku drogowego. W Ruszowie do takich celów wyznaczone jest boisko piłkarskie (szczególnie w porze nocnej) a nasi strażacy w ramach KSRG są przeszkoleni i znają procedury związane z udziałem śmigłowca LPR w działaniach ratowniczych. Start i lądowanie odbyło się bez przeszkód a poszkodowany w stanie ogólnym tzw. stabilnym został przetransportowany do szpitala w Legnicy. Było to pierwsze w historii Ruszowa lądowanie śmigłowca LPR.

7 komentarzy:

 1. Gratulacje za sprawność i umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to za wypadek.Co tam się stało?Ktoś z Ruszowa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nikt z Ruszowa. Podobno (wersja nieoficjalna) jakiś Ukrainiec w samochodzie z niemieckimi blachami. Kierowca szybkość musiał mieć ogromną, bo nie mogli go z zmasakrowanego auta wydobyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ruszowscy strażacy byli jakiś czas temu na szkoleniu "obsługa lądowiska helikoptera ratowniczego" (tak zapamiętałem). Nigdy nie wiadomo co i kiedy może się i przydać i przytrafić. Brawo dla wysyłających na szkolenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podczas świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku. W Ruszowie kierujący samochodem osobowym 34 – letni mieszkaniec Żagania zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna doznał obrażeń nóg i został przetransportowany przez pogotowie lotnicze do szpitala. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających Więcej czytaj na stronie www.zgorzelec.info https://zgorzelec.info/#!/news/13304

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie z Piasecznej z zakupów wracał!

  OdpowiedzUsuń
 7. zapewne kolejny od producentów z Pisecznej

  OdpowiedzUsuń