poniedziałek, 14 marca 2016

Straż Miejska Węglińca podejmuje działania porządkowe

Źródło www.wegliniec.pl 

Zbliżający się okres wiosenny skłania nas do podjęcia działań mających na celu poprawę estetyki miejsc publicznych, z czym wiąże się przypomnienie mieszkańcom oraz instytucjom odpowiedzialnym za ich utrzymanie o obowiązkach wynikających z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie oraz Uchwały Rady Miejskiej Węglińca określającej Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Węgliniec.
W związku z tym w pierwszym tygodniu marca strażnicy Straży Miejskiej Węglińca, podczas wykonywania czynności służbowych zwrócili uwagę na miejsca, które „przerażają mieszkańców” (sygnały od lokalnej społeczności), w których utrudniony jest ruch pieszych i które należałoby uporządkować. Podjęte zostały działania polegające na ustaleniu właścicieli nieruchomości i skierowaniu pism upominających, jednocześnie przypominających właścicielom o ich obowiązkach oraz informujących o konsekwencjach wynikających z ich niewykonywania.
W dniu 09 marca 2016 r. komendant Straży Miejskiej Węglińca spotkał się z przedstawicielem PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu, w sprawie ustaleń związanych z uporządkowaniem chodników na terenie Węglińca w miejscach przyległych do nieruchomości należących do PKP. Pod uwagę wzięto m.in. chodnik przy ul. Sikorskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego. Ustalono, że instytucja odpowiedzialna za właściwe utrzymanie tych miejsc podejmie niezwłocznie działania zmierzające do uporządkowania terenu.
Podjęte również zostały czynności mające na celu ustalenie miejsc, należących do Gminy, w których notorycznie wyrzucane są śmieci. W miejscach tych będą umieszczane kamerki mobilne, które w swojej dyspozycji posiada Straż Miejska Węglińca.

Komendant Straży Miejskiej Węglińca
Adam Gajewski

11 komentarzy:

 1. zapraszamy do Ruszowa

  OdpowiedzUsuń
 2. Działka za targowiskiem w Ruszowie w stronę Chaberskiego. Pewnie mało kto zwraca na nią uwagę, ale co tam się dzieje. Tak samo działka za parkingiem w centrum, chyba p. Główki- niech posprząta te butelki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Płot PKP przy II Armii w Ruszowie pomiędzy szlabanami a pierwszymi domostwami. Zapraszamy Straż Miejską gdyż zagraża bezpieczeństwu zdrowiu i życiu mieszkańców . Ten płot się wali - kto jest za to odpowiedzialny?

  OdpowiedzUsuń
 4. działka pełna śmieci przy dworcowej

  OdpowiedzUsuń
 5. Na ul.E.Plater w kierunku dworca PKP po lewej stronie ktoś urządził sobie wysypisko śmieci.Wstyd!Po zabraniu ludmerow teren został wysprzątany a teraz znów ŚMIETNISKO.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ławeczka pod altaną w parku. Tu zapraszamy Straż Miejską jak są buby i dewastacja mienia.

  OdpowiedzUsuń

 7. wizytówką jest także "płot" przy ul Batorego jak sie skręca z ul świerczewskiego po lewej stronie !!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kamerki mobilne? Rozumiem, że gdy przechodzę, będę non-stop obserwowany? Myślę, że najlepiej na każdej ulicy zamontować, wtedy będziemy wolni jak ptaki.

  Z drugiej strony chociaż na to się przyda ta cała Straż "Wiejska". Niepotrzebna instytucja, kolejna, która ciągnie kasę z budżetu państwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, w Ruszowie to zaraz pewnie afera by była, że ludzi chcą ciągle obserwować, że człowiek nie może czuć się wolny. A jak do miasta jedzie to nawet nie zwraca uwagi na to, że jakaś kamera jest założona i czuje się taki wolny...

   Usuń
 9. Miasta są też monitorowane. I jakoś nikomu to nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 10. tak Straż Miejska ma dwie fotopułapki ;)

  OdpowiedzUsuń