środa, 16 marca 2016

Trzy kwiatki - prowokacja

kliknij aby powiększyć
Redakcja
Idzie wiosna, wkoło się zieleni, będzie czysto i wesoło. Sprowokowano mieszkańców do spojrzenia świeżym okiem na nasz parking, szczególnie przy samym chodniku. Centrum miejscowości, gdzie przechodzi najwięcej osób zamiejscowych, zamienione zostało na ściek brudnej wody z mycia podłóg.  Postawiono w tym miejscu kwiatki, które powinny zmusić osoby myślące do zastanowienia się o co tu chodzi i posprzątania po sobie. Mówi się "mądrej głowie dość pół słowie". Czy Ruszów, szczególnie w takim miejscu, nie
może być czysty? To świadczy o naszej miejscowości i mieszkańcach.
11 komentarzy:

 1. Brawo dla tego kto postawił betonowy kosz na śmieci na murku. Rewelacja. Jak ktoś będzie pijany szedł i oprze się o kosz to wyląduje razem z koszem w kwiatki. Daję miesiąc tym kwiatków na przetrwanie. Przydałoby się trochę radzie sołeckiej pomyśleć zanim coś zrobią.

  OdpowiedzUsuń
 2. zapraszam z Twoim myśleniem do naszego działania. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak jesteś taki hop siup to, rzuć pomysłami, bo w internecie każdy kozak a w ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzuć pomysłami? A czy tu trzeba niewiadomo jakiej kreatywności? Wystarczy odrobina wyczucia estetyki! Ruszów niedługo zamieni się w jedną wielką śmieciarnię. Nie wiem od czego jest ten sołtys. Czy tak trudno o zatrudnienie kogoś kto będzie zajmował się porządkami na terenie miejscowości? Ile jest osób, które nie płacą za mieszkania...i mogłyby to robić w czynie społecznym.
   W takim miejscu jak ten parking wypadało by wygrabić teren dookoła, zasiać jakąś trawę, posadzić jakieś krzewy, a nie postawić bratki w doniczce na miejsce pomyj i udawać, że tego nie widać.

   Usuń
  2. To właśnie kwiatki zrobiły dobrą robotę w porządkowaniu Ruszowa. Pomyj nie ma, miejsce wygrabione, a kwiatki zostały.

   Usuń
 4. Brawo, centrum Ruszowa lśni aż miło!

  OdpowiedzUsuń
 5. ktoś chciał zrobić dobrze i żeby jakos to wyglądało ale jak zwykle Ruszowianie nie potrafią nawet pochwalic...
  Owszem pomyje tam są i były ale liczy sie gest!!

  OdpowiedzUsuń
 6. do anonimowy z 18.03.2016n 9.38
  gratulacje dla sołtysa za tą sugestię w podstawionych kwiatkach. gdyby nie śmiecący mieszkańcy Ruszowa nie zaśmiecali to nie byłoby problemu tego śmietniska - to jest problemem Ruszowa a nie brak ludzi sprzątających

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie, którzy śmiecą zawsze byli i zawsze będą, nie ważne czy w Ruszowie czy w Warszawie. Są ludzie, których pracą jest sprzątanie, więc skoro jest tak wielki problem to wypadałoby coś z tym zrobić, bo nie dość, że to niszczy środowisko to jeszcze nie wygląda! Ciekawe co myślą sobie ludzie z innych miejscowości, którzy tu przyjezdzają i widzą ten syf koło pksu.

   Usuń
 7. trzy kwiatki,trzy doniczki i tyle zamieszania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie tyle zamieszania tylko kilka metrów dalej sterty pampersów nie ma kto sprzątnąć.

  OdpowiedzUsuń