piątek, 25 marca 2016

Wielka Piątka Ruszowa (Big Five)

Edward Remiszewski
Proponujemy, aby w skład Wielkiej Piątki Ruszowa  weszły: wilk, jeleń, dzik, orzeł bielik i głuszec. Być może uda się wykorzystać ,wzorem rezerwatów afrykańskich,  "Wielką Piątkę Ruszowa" w celach promocyjnych i komercyjnych. A może ktoś zechce wytypować  inne zwierzęta. Czekamy na komentarze
Od dawna funkcjonuje określenie Wielka Piątka Afryki (Big Five) odnoszące się do pięciu najwaleczniejszych zwierząt Afryki. Do Big Five zalicza się: lwa, bawoła afrykańskiego, lamparta, nosorożca i słonia.
Dzięki akcji marketingowej rezerwaty przyrody w Afryce zarabiają krocie na oglądaniu, fotografowaniu zwierząt oraz sprzedaży upominków (figurki zwierząt, książki, zdjęcia i foldery itp.). W/g szacunkowych danych jedno zwierzę to kilkaset tysięcy złotych rocznie uzyskanych tylko z możliwości jego oglądania.
Także w  naszych lasach żyją wspaniałe, dzikie zwierzęta.  Chyba tylko Puszcza Białowieska i Bieszczady mogą się poszczycić  tak bogatym składem gatunkowym zwierzyny. Bytują  w okolicach Ruszowa: wilki, jelenie, dziki, bobry, głuszce, orły bieliki,  cietrzewie, sarny oraz wiele innych drobniejszych zwierząt.

Nasza propozycja:
Proponujemy aby w skład Wielkiej Piątki Ruszowa weszły: wilk, jeleń, dzik, orzeł bielik i głuszec. Być może uda się wykorzystać, wzorem rezerwatów afrykańskich, "Wielką Piątkę" w celach  promocyjnych i komercyjnych . 

A może ktoś zechce wytypować inne zwierzęta. Czekamy na komentarze


Big Five Ruszowa (propozycja):
zdjęcia wikipedia


2 komentarze:

  1. Zamiast dzika proponuję cietrzewia,piękny i równie rzadki co gluszec,ptak objęty ochroną.

    OdpowiedzUsuń