niedziela, 13 marca 2016

Kuba degustuje babki wielkanocne w niedzielne popołudnie

Autor Jadwiga Kuternozińska
A na spacer w niedzielne popołudnie pójdziemy z dziećmi do klubu!!!

Już za tydzień,w niedzielę 20 marca o godz 15.00 rozpoczynamy przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców. Najpierw obowiązkowa żywa szopka: króliczki kicające po wiosennie udekorowanej scenie, a może i  puchate kurczaczki dziobiące z apetytem jajeczka. Szczególnie będzie to atrakcją dla najmłodszych, którzy kochają zwierzątka. Następnie warsztat dekorowania jajek
wielkanocnych za pomocą techniki woskowej. Wszystkie potrzebne akcesoria, łącznie z jajkami, będą przygotowane. Każdy może sprawdzić czy ma zdolności artystyczne. W tym czasie będzie też kiermasz wyrobów świątecznych przygotowanych przez dzieci uczęszczające na zajęcia do klubu.

W drugiej sali, ok godz. 16.00, będziemy mieli przyjemność obejrzeć fotografie z wyprawy na Kubę. Alek Pitura przedstawi najbardziej interesujące wspomnienia ze swojej podróży oraz zaprezentuje tradycyjną potrawę kubańską. Będzie można zagrać w jedyne dziesiątkowe domino charakterystyczne dla tego kraju.

A po wszystkim degustacja babek wielkanocnych i innych potraw wielkanocnych. Do tego kawa i herbata. Bardzo mile widziane będą osoby, które będą chciały się pochwalić swoimi wypiekami lub sprawdzonym przepisem na przysmak świąteczny. 
Nie nudź się w domu w niedzielne popołudnie, skorzystaj z zaproszenia Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Ludzi Aktywnych "Pirat", Aleksandra Pitury, Domu Kultury i Biblioteki Publicznej w Ruszowie, Klubu czytelnika "Literatka" i... baw się dobrze. Do zobaczenia w Domu Kultury w Ruszowie 20 marca.
Poniżej: przygotowania na przyjęcie żywego inwentarza oraz informacja Alka o Kubie. Będzie co posłuchać.
        
                                  


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza