wtorek, 1 marca 2016

Żołnierze Niezłomni- zapraszam na Histmaga

Rotmistrz
Witold Pilecki
REDAKCJA
Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu o żołnierzach wyklętych na Histmagu oraz przypominamy artykuł K. Nowocień (TUTAJ). 
 "1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków. Ale kim byli Żołnierze Wyklęci, członkowie antykomunistycznej partyzantki z lat 1945–1963? Rotmistrz Witold Pilecki, major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”, Danuta „Inka” Siedzikówna i inni? W naszych artykułach przybliżamy ich sylwetki, przypominamy historię ich oporu i represje stosowane przez władzę ludową, a także zastanawiamy się nad tym, jak Żołnierze Niezłomni są współcześnie upamiętniani." Dalszy ciąg (TUTAJ).

4 komentarze:

 1. Cześć Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci!

  OdpowiedzUsuń
 2. Instytucje państwowe wywiesiły flagi ale chyba nasz Dom Kultury wstydzi się Żołnierzy Wyklętych, nie ma na nim żadnej flagi no chyba że gdzieś schowane od podwórka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na kościele też sprawdzałeś? :):):)

   Usuń
 3. Nie masz co robić tylko latać po instytucjach państwowych i sprawdzać co wieszają i gdzie? Nie masz już czego się czepić, to czep się tramwaju. A najlepiej sprawdź u siebie.

  OdpowiedzUsuń