piątek, 4 marca 2016

Uczeń Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie zajął I miejsce w powiecie zgorzeleckim w Konkursie wiedzy o Armii Krajowej


Autor: Urszula Zel
Dnia 1 marca 2016 r. r. w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie reprezentowało dwoje uczniów, tj. z klasy III b: Natalia Fidali i Tymoteusz Jabłoński.Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Armii Krajowej, jej losami po wojnie ( tragiczna historia żołnierzy wyklętych) , ale także historią II wojny  światowej.


Jesteśmy dumni, że Tymek Jabłoński zajął I miejsce, idąc w ślady ubiegłorocznych laureatów, którzy zajęli w konkursie II i III miejsce. Warto podkreślić , że dla naszych gimnazjalistów, jest to poznawanie historii, o której na lekcjach się nie mówi. Nauka historii  w gimnazjum kończy się na etapie I wojnie światowej, więc uczniowie, biorąc udział w tym historycznym zmaganiu, dodatkowo uczyli się przeszłości Polski z czasów II wojny  i powojennych. Ich zainteresowanie współczesnymi losami Ojczyzny zasługuje na szczególne podkreślenie.
3 komentarze:

  1. ,,Jeśli wie­rzysz w zwy­cięstwo, zwy­cięstwo uwie­rzy w ciebie."- Paulo Coelho

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo dumna z mlodziezy Gimnazjum im. Orlat Lwowskich. Jestem synowa por. Teodora Deoniziak pseud. Emka z 27 Wolynskiej Dywizji Piechoty AK. Ich wiedza i postawa zasluguje na szacunkek i podziw. Dziekuje pedagogom, ktorzy sa wzorem dla innych osob uczacych w polskich szkolach. Bede sie starala wszedzie stawiac Panstwa prace za wzor, Chwala Bohaterom AK. Pozdrawiam z dalekiej Kanady.

    OdpowiedzUsuń