sobota, 1 lutego 2014

Autor: Jakub Cegiełka. Walentynki w naszej szkoleŚwięto miłości dotyczy tez uczniów naszej, ruszowskiej szkoły.  Opiszę je na przykładzie tradycji w szkole podstawowej. Przed Walentynkami uczniowie  i uczennice sami robią kartki, obowiązkowo z czerwonym serduszkiem. Na korytarzu stoi wielkie pudło z otworem, które służy za skrzynkę pocztową. Wrzucamy tam zaadresowane do naszych sympatii kartki z życzeniami. W dniu 14 lutego uczniowie należący do Samorządu uczniowskiego rozrywają karton i wysypują zawartość, segregując kartki wg klas. Wręczają je adresatom.  Można kartkę wystosować do uczniów Gimnazjum i odwrotnie, ale są to sporadyczne przypadki. W zeszłym
roku widziałem tylko jednego takiego posłańca. W sklepiku szkolnym są do kupienia różne rzeczy symbolizujące to święto, np. lizaki w kształcie serca. W tym roku na terenie Gimnazjum jest organizowana dyskoteka. Starsi uczniowie indywidualnie przekazują sobie życzenia, bowiem są to już nie tylko sympatie ale i pierwsze miłości.
Ciekawostka Walentynkowa: amerykański Greeting Card Association  szacuje, że z okazji Walentynek wysyłanych jest na całym świecie ok. miliarda świątecznych kartek. Daje to Walentynkom drugie miejsce (za Świętami Bożego Narodzenia) w rankingu świąt, podczas których wysyła się najwięcej życzeń. Około 85% z tych życzeń wysyłają kobiety.
Autor Jakub Cegiełka.


O Walentynkach i licznik miłości w zakładce "Młodzież"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz