środa, 5 marca 2014

Rekolekcje internetowe

Autor  postu: Katarzyna Nowocień
Czas Wielkiego Postu jest darem Boga, by mógł nas spotkać, dotknąć, uzdrowić i przemienić. Te dni mają nas uzdolnić do głębokiego przeżycia radości paschalnej. Aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
warto także uczestniczyć w rekolekcjach. To właśnie one, często pozwalają nam przybliżyć się do Boga, bardziej poznać Jego, a także i siebie. W tym roku w naszym Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie rekolekcje rozpoczną się 21.03 i zakończą się w środę (26.03) spowiedzią wielkanocną. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w tych rekolekcjach, może zainteresują rekolekcje internetowe.
,, Oto człowiek ‘’ – pod takim tytułem będą prowadzone Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2014. Rekolekcje te, będzie prowadził tak jak co roku ojciec Adam Szustak OP. Nie są one pierwszymi, które głosi ten kaznodzieja. W Internecie, a szczególnie na portalu www.youtube.com po wpisaniu nawet samego nazwiska ojca Adama można znaleźć jego poprzednie kazania. Tegoroczne, wielkopostne rekolekcje, tak jak mówi Szustak - będą naszą wspólną drogą z jednego ogrodu do drugiego, przez place i ulice Jerozolimy. Ojciec Adam już w styczniu 2014 roku wyjechał do Jerozolimy, żeby specjalnie przejść przez tą drogę i poprowadzić nas dzisiaj dokładnie tym samym szlakiem, którym kiedyś szedł Jezus.
Poprzez cały okres postu, na stronie (do której link zamieszczę pod spodem) będą dodawane filmiki, które tworzą jedno wielkie kazanie, przygotowujące nas do nadejścia Wielkiej Nocy. Po wejściu na poniższą stronę, na tę chwilę można zobaczyć tam trailer tegorocznych rekolekcji, czyli po prostu zwiastun tego co nas czeka. U dołu tej strony, można także podać swój adres E-mail, by dostawać powiadomienia na pocztę internetową, o dodaniu nowych odcinków.
Ten artykuł nie ma na celu zmuszenia kogokolwiek do wzięciu udziału w tych rekolekcjach. Poprzez niego chciałam po prostu pokazać, że istnieje takie coś jak - rekolekcje internetowe.
1 komentarz:

  1. ...po takim artykule, aż chce się uczestniczyć w rekolekcjach,pięknie napisane:)

    OdpowiedzUsuń